Auto umožní Laďce být s rodinou všude

Jihlava / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Auto umožní Laďce být s rodinou všude

0 %

Vybráno 19 000 Kč z 98 000 Kč
Zbývá -638 dnů
Sbírka byla ukončena 24. října 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Před 48 lety se mi narodila dvojčátka. Hned dvojnásobnou radost z narození děťátka ale vystřídal fakt, že díky komplikacím při porodu byl vývoj dcery opožděný. Lékaři ji léčili 2 měsíce, než jsme si ji mohli vzít domů k synovi.

Syn začal sedět, chodit a dcera nedržela hlavičku, nepostavila se na nožičky, byla jak gumová panenka.

První krůčky

Chodila jsem s naší malou Laděnkou na rehabilitace, byla v lázních. Dělali jsme vše, co bylo v našich silách. Stoupat na nohy si začala až v 10 letech a dlouho nosila pleny asi do 15 let. Když s pomocí začala pomalu dělat krůčky, byl to jeden z nejšťastnějších momentů v mém životě.

Druhá dcera se mezitím vdala a měla děti, které si s Laděnkou ní hrály a od nich se naučila lézt po čtyřech, válet sudy, slézat po zadku schody, dost věcí se od malých dětí naučila. Byla hravá a učenlivá. Když jsme byli na zahradě, tak plela trávu v sedě na židličce. Vyšívala obrázky, ale po svém.

Byla šikovná, nyní si lepí do časopisu z letáku různé vystřihované obrázky. Má tablet a starý telefon na kterých si vyhledává různé hry a pohádky jako malé děti.

Vše změnila až operace

Chodila asi do 40 let, než začala mít problémy s pravou kyčlí. V srpnu to bude již 5 let, co je po operaci. Od té doby se na nohy nepostaví vůbec je jen na invalidním vozíku.

Automobil nám umožní brát dceru všude sebou, tam, kde je potřeba.

Výtěžek sbírky nepokryje celou cenu automobilu, ale pomůže nám získat potřebnou část. Rádi bychom pořídili automobil za 300 000,-.

Zažádali jsme již i o schodovou sedačku. Bydlíme v patře a máme 27 schodů do bytu.

Doma jsme předělali komplet byt na bezbariérový. V koupelně má zvedák nad vanu. Tyto věci jsme již museli pořídit, vzhledem k tomu, že jsme již starší důchodci a síly nám ubývají. O Laděnku se staráme, jak nejlépe umíme s pomocí rodiny.

Jezdí s námi na nákupy, rodinné oslavy, dovolené, výlety, prostě všude tam, kam jedeme. Všude ji bereme s sebou, protože potřebuje neustálou péči a kontrolu. Je ráda za každý výlet i návštěvu, ale hlavně je prostě součástí naší rodiny a máme spolu hezký vztah.

Prosím, pomozte nám, aby mohla být Laděnka i nadále všude s námi.

Sbírku již podpořilo 1 dárců

„Přejeme mnoho šťastných chvil strávených s rodinou.“
19 000 Kč — Kamarádi cestovatelé před 2 lety