Autem ke svobodě

Jistebnice / Sbírku organizuje Monika Tvrzníková zc.ynlov@acinnom

{}
0 %

Autem ke svobodě

Vybráno 34 884 Kč z 130 000 Kč
Zbývá 25 dnů 27 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Monika Tvrzníková a do 15 let jsem byla zdravé, normálně se vyvíjející dítě. Závodně jsem hrála fotbal a byla pořád v pohybu. V 9. třídě se u mě projevila neuropatie a po čase se přidala i kvadruparéza. Prakticky ze dne na den jsem se musela vzdát sportu a všeho, co jsem měla ráda. Na jeden rok jsem přestala chodit a dvakrát jsem kvůli nemoci na rok přerušila studium. Nyní studuji na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor Sociální práce.

I přes neustálou rehabilitaci a pravidelný každoroční pobyt u moře se můj zdravotní stav horší, hrozí že nebudu vůbec chodit.

Na kratší vzdálenosti se pohybují o dvou francouzských polích, na delší pak potřebuji invalidní vozík. Kde to jde používám elektrický a kde ne, mechanický s doprovodem, protože se sama neuvezu. Dále potřebuji pomoci s některými úkony sebeobsluhy.

Finanční situace mé rodiny není dobrá. Otec je již skoro rok ve starobním důchodu. Já mám nízký invalidní důchod, o který jsem 10 let bojovala a kvůli tomu, že mi byl přiznán až v loňském roce, nedosahuje ani částky 5000 Kč. Máma má plat podle toho, kolik má směn v zaměstnání. V současné době je po mozkové mrtvici dlouhodobě nemocná. Samy hradíme veškeré poplatky, dopravu, splátky.

Na kulturu a zájmové aktivity nám po zaplacení všech poplatků moc peněz nezbývá. Žijeme ve starém rodinném domě, který potřebuje časté opravy. V loňském roce jsme v celém domě dělali novou elektriku, což stále splácíme. A máme ještě nějaké spotřebitelské splátky.

Nový automobil by nám velice usnadnil situaci. Bezbariérový autobus u nás jezdí pouze jeden a bohužel v nevhodné časy. Navíc je zde špatné spojení a návaznost dopravy. Automobil by pro mě byl lepší i kvůli zdravotnímu stavu a vysoké unavitelnosti.

V současné době máme automobil z bazaru, kterému je již 19 let a pomalu odchází. Díky tomu, že mi byl loňském roce přiznán průkaz ZTP, byl mi přiznán příspěvek na pořízení vozidla ve výši 200tis.Kč, který však nepokryje celou cenu automobilu. Chtěli bychom buď nový, nebo jen málo starý, aby dlouho vydržel a mohla jsem mít snazší cestu při vyřizování osobních záležitostí. Budu ráda za jakýkoliv finanční příspěvek.

Tímto Vás prosím o pomoc s pořízením osobního automobilu. Děkuji!

Monika Tvrzníková

Poděkování

23. 11. 2020

Děkuji všem kdo mi přispěl, každá koruna pomůže. :-) Těšíme se, že se vybere dost peněz na naše vyhlédnuté auto.

Sbírku již podpořilo 56 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 22 minutami

200 Kč — Anonymní dárce včera

121 Kč — Markéta před 2 dny

777 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

200 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Moc přeji zlepšeni zdravotního stavu! Auto ať Vám slouží co nejdříve. Krásný den. J.“
5 555 Kč — EuroClean s.r.o. před 3 dny

„Ať ti autíčko slouží :-) a opatrně Lukáš Urbanec “
5 555 Kč — U plus U, spol. s r.o. před 3 dny

20 Kč — Štěpán před 3 dny

„Přeji hodně sil . Věřím ,že se najde dost dobrých lidí a ta částka se vybere. “
373 Kč — Jakub Franc před 4 dny

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
6 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
51 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí