Zlepšeme společně péči o děti s diabetem na Ukrajině

Kladno / Sbírku organizuje Jakub Čepl

{}

Zlepšeme společně péči o děti s diabetem na Ukrajině

0 %

Vybráno 4 637 Kč z 175 000 Kč
Zbývá 8 dnů
Sbírka byla ukončena 31. července 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme malá skupina zdravotníkůČeské republiky a Ukrajiny. Už rok a půl jezdíme plně vybavenou sanitkou do této válkou zasažené země a snažíme se pomáhat tam, kde je zrovna nejvíce potřeba.

Přivážíme např. humanitární pomoc a zdravotnický materiál, kterého je na Ukrajině stále velký nedostatek. Kromě toho, že děláme školení první pomoci pro vojáky, jsme taky na Ukrajině registrovaní jako dobrovolníci v místní nemocnici.

V nemocnici nám dají k dispozici ukrajinského doktora a s tím pak v naší sanitě poskytujeme lékařskou péči na potřebných místech.

Z České republiky máme zkušenosti s dětskými pacienty s diabetem. Víme, jak je léčba nákladná, proto se chceme zaměřit na dětské pacienty na Ukrajině a pomoct s tím, aby se péče alespoň přiblížila standardům v Česku.


Jak sbírka pomůže?

Když máte na Ukrajině dítě s diabetem, pojišťovna vám nepřispěje na nákladné pomůcky jako jsou inzulínová pumpa nebo senzor.

Ceny těchto výrobků jsou extrémní i u nás, natož v zemi, kde je všeho nedostatek. Děti jsou pak vystavovány zbytečně stresu, kdy jim musíte častěji podávat inzulín, protože nemáte potřebné prostředky ke změření hladiny glykémie.

Vybrané peníze chceme využít na zakoupení pomůcek pro děti s diabetem.

Ve spolupráci s místními zdravotníky (nemocnicí) pak naučíme rodiče a jejich děti pomůcky využívat tak, aby jim alespoň ulehčily život s touto nemocí v již tak složité době. 

Sbírku již podpořilo 5 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 112 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Nezapomínejme na ty nejzranitelnější. War is sick. Děti za válku dospělých nemohou.“
1 073 Kč — Old Hero před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem