Zlepšeme společně péči o děti s diabetem na Ukrajině

Kladno / Zbierku organizuje Jakub Čepl zc.acidemza@lpec.bukaj

{}
0 %

Zlepšeme společně péči o děti s diabetem na Ukrajině

Vybraných 4 637 Kč z 175 000 Kč
Zostáva 6 dní
3 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 29. február 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme malá skupina zdravotníkůČeské republiky a Ukrajiny. Už rok a půl jezdíme plně vybavenou sanitkou do této válkou zasažené země a snažíme se pomáhat tam, kde je zrovna nejvíce potřeba.

Přivážíme např. humanitární pomoc a zdravotnický materiál, kterého je na Ukrajině stále velký nedostatek. Kromě toho, že děláme školení první pomoci pro vojáky, jsme taky na Ukrajině registrovaní jako dobrovolníci v místní nemocnici.

V nemocnici nám dají k dispozici ukrajinského doktora a s tím pak v naší sanitě poskytujeme lékařskou péči na potřebných místech.

Z České republiky máme zkušenosti s dětskými pacienty s diabetem. Víme, jak je léčba nákladná, proto se chceme zaměřit na dětské pacienty na Ukrajině a pomoct s tím, aby se péče alespoň přiblížila standardům v Česku.


Jak sbírka pomůže?

Když máte na Ukrajině dítě s diabetem, pojišťovna vám nepřispěje na nákladné pomůcky jako jsou inzulínová pumpa nebo senzor.

Ceny těchto výrobků jsou extrémní i u nás, natož v zemi, kde je všeho nedostatek. Děti jsou pak vystavovány zbytečně stresu, kdy jim musíte častěji podávat inzulín, protože nemáte potřebné prostředky ke změření hladiny glykémie.

Vybrané peníze chceme využít na zakoupení pomůcek pro děti s diabetem.

Ve spolupráci s místními zdravotníky (nemocnicí) pak naučíme rodiče a jejich děti pomůcky využívat tak, aby jim alespoň ulehčily život s touto nemocí v již tak složité době. 

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

2 112 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

„Nezapomínejme na ty nejzranitelnější. War is sick. Děti za válku dospělých nemohou.“
1 073 Kč — Old Hero pred 5 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi