Život bez bariér pro bojovnici Lindu! Ochrnutá 14letá gymnastka potřebuje pomoc

Dobřichovice / Sbírku organizuje Hana Absolonová moc.liamg@anah.nolosba

{}
0 %

Život bez bariér pro bojovnici Lindu! Ochrnutá 14letá gymnastka potřebuje pomoc

Vybráno 1 105 011 Kč z 850 000 Kč
Zbývá -18 dnů
130 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Ještě v únoru 2020 byla Linda aktivní a talentovaná gymnastka. Ale dnes je všechno jinak. V jedno nedělní dopoledne, po tom, co sourozenci doma cvičili a hráli si, najednou doslova z minuty na minutu přestala cítit nohy.

Když byla dovezena do nemocnice, byla již od pasu dolů ochrnutá a tento stav se přes veškerou snahu lékařů nepodařilo změnit. Dle lékařů je Lindino náhlé ochrnutí způsobeno vzácnou formou míšní ischemie, jejíž příčinu se nepodařilo zjistit. Lindin stav není následkem žádného úrazu ani známé nemoci. V České republice a ani v Evropě takovýto případ nemá obdoby.

Po dlouhých měsících strávených v nemocnici a na následných rehabilitacích je dnes Linda konečně doma s rodinou. Postupně se srovnává s životem paraplegika. I její rodiče a mladší sourozenci se seznamují s novým životem, ke kterému je, bohužel, Linda nenávratně odsouzena.

Lindinu rodinu takto tragédie zasáhla v závěru kompletní rekonstrukce domu. S bezbariérovostí ale rekonstrukce nepočítala a finance na potřebné nemalé úpravy již nezbyly. Linda se na vozíku nedostane do vlastního domu, potřebuje vybudovat novou přístupovou cestu. Po rekonstrukci měla mít poprvé v životě svůj vlastní pokoj. Ten ji ovšem čeká v patře a ve starém rodinném domě s úzkým schodištěm je pro ni bez zásadních stavebních úprav naprostonedosažitelný.

Dům Lindiny rodiny stojí v prudkém kopci a Linda se sama na vozíku nedostane ani nejbližší autobusovou zastávku. V tom by ji mohl pomoct elektrický invalidní vozík.

Aby se její zdravotní stav nezhoršoval, potřebuje pravidelné rehabilitace, množství zdravotních a hygienických pomůcek. Jenom malá část z toho všeho je ale hrazena ze zdravotního pojištění.

Linda by v budoucnu chtěla opět sportovat, chce chodit do školy a potkávat se aktivně s kamarády. Proto Vás žádáme o pomoc. Každá koruna, kterou Lindě a její rodině přispějeme, je krokem k normálnějšímu životu pro tuto malou velkou bojovnici.

Život bez bariér pro bojovnici Lindu!

#bojovnicelinda

Děkujeme, jste úžasní!

Děkujeme, jste úžasní!

19. 11. 2020

Pro začátek bychom Vám všem, kterým příběh Lindy není lhostejný, chtěli nesmírně poděkovat. Poslední měsíc a půl jsme téměř bez dechu sledovali jak ve sbírce přibývají příspěvky s nádhernými vzkazy a když sbírka před dvěma týdny dosáhla 100% částky, kterou Lindina rodina potřebuje, neubránili jsme se slzám. Nesmírně Vám všem děkujeme. Vaše pozitivní energie a štědrost už teď pro Lindu znamená významné zvýšení kvality života a tušíme, že díky Vám již snad bude jenom lépe. V průběhu dnešního dne dosáhl celkový počet Vašich příspěvků 1000. My se s vděkem a pokorou nestačíme divit a těšit. Je krásné, kolik dobroty a laskavosti je ve světě mezi lidmi, přestože tento rok opravdu nebyl lehký pro nikoho. 

V průběhu posledního měsíce se zvedla obrovská vlna podpory pro Lindu, nejen zde na znesnáze21 ale také v jiných médiích. Díky organizaci Gym-gym a online dobročinným  gymnastickým tréninkům vznikla krátká reportáž o Lindě v České Televizi. O Lindě jste mohli slyšet i v Českém Rozhlase. Vznikla pro ni dobročinná dražba tanečních kostýmů, v blízké budoucnosti také proběhnou online taneční workshopy, jejichž 100% výtěžku půjde do této sbírky. Velice pěknou akci zorganizovalo květinářství Pěkné Kvítko. Také lidé z projektu Kolo pro Adama a z nadace Černí koně se rozhodli Lindě pomoct. 

Takovou podporu opravdu nečekal nikdo z nás a nesmírně si jí vážíme. I proto bychom s Vámi nadále chtěli zůstat v kontaktu a dále Vás informovat o příběhu Lindy, který teď díky Vám spěje ke šťastnější budoucnosti. K normálnějšímu životu pro Bojovnici Lindu.

DĚKUJEME

Na závěr bychom vám rádi odevzdali odkaz od Lindy, ta Vás zdraví a moc děkuje všem, kteří podporují a sledují její příběh.

Příběh Lindy můžete také sledovat na bojovnicelinda.cz


Nový handbike

Nový handbike

19. 11. 2020

Linda je v současné době doma s rodinou. Účastní se distanční výuky na gymnáziu a konečně se vrátila zase k sportu. Díky úžasné  skupině lidí z projektu Kolo pro Adama (https://www.facebook.com/teamadam2020) a nadace Černí koně (https://www.facebook.com/cernikone) dostala svůj vlastní handbike. Napoprvé zvládla 10 kilometrů kolem Vltavy a první dojmy z jízdy byly skvělé. Těší se na další kilometry, které jí částečně vrací její samostatnost a radost z pohybu. A pevně věří, že jí počasí vydrží co nejdéle.

Její rodiče se pomalu připravují na budoucí rekonstrukce. V přípravné fázi je nájezdová rampa ze silnice k domu, bohužel řemeslníků je v současné době nedostatek, proto se bude realizovat nejspíš až příští rok.Sbírku již podpořilo 1053 dárců

2 112 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Držte se! Myslíme na Vás! :) “
41 958 Kč — GYMGYM pro Lindu před měsícem

„Ahoj Lindo, těším se, až zase vyrazíme někam na výstavu o Egyptě :) Anebo něco podobného, jak to půjde. Palce drží Honza & Blanka Kranátovi“
5 000 Kč — Honza Kranát před měsícem

„Vím, že to není lehké a nepůjde to doslova. Jeden velikán českého sportu kdysi řekl: "Když nemůžeš, tak přidej!" "Přidat" však nemusí znamenat jen lepší čas...“
5 000 Kč — Libor před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Milá Lindo, přejeme ti, aby ses stále tak krásně usmívala, jako tady na fotkách a vždy dělala to, co tě baví, ať už je situace jakákoliv. Jsi bojovnice!“
5 050 Kč — Aphrodisia Dance před měsícem

2 112 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Ahoj Lindo,držím palce a hodně štěstí:-)“
5 000 Kč — Honza z Valdeku u Kladna před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka
398 %

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka

Školka pro Verunku
71 %

Školka pro Verunku

Strážci Plamene na podporu kultury
18 %

Strážci Plamene na podporu kultury