Život bez bariér pro bojovnici Lindu! Ochrnutá 14letá gymnastka potřebuje pomoc

Dobřichovice / Organizer: Hana Absolonová moc.liamg@anah.nolosba

{}
0 %

Život bez bariér pro bojovnici Lindu! Ochrnutá 14letá gymnastka potřebuje pomoc

Amount raised 1 105 011 Kč of 850 000 Kč goal
Left -1208 days
130 % z původního cíle
The campaign has ended 31. December 2020

Help by sharing

Ještě v únoru 2020 byla Linda aktivní a talentovaná gymnastka. Ale dnes je všechno jinak. V jedno nedělní dopoledne, po tom, co sourozenci doma cvičili a hráli si, najednou doslova z minuty na minutu přestala cítit nohy.

Když byla dovezena do nemocnice, byla již od pasu dolů ochrnutá a tento stav se přes veškerou snahu lékařů nepodařilo změnit. Dle lékařů je Lindino náhlé ochrnutí způsobeno vzácnou formou míšní ischemie, jejíž příčinu se nepodařilo zjistit. Lindin stav není následkem žádného úrazu ani známé nemoci. V České republice a ani v Evropě takovýto případ nemá obdoby.

Po dlouhých měsících strávených v nemocnici a na následných rehabilitacích je dnes Linda konečně doma s rodinou. Postupně se srovnává s životem paraplegika. I její rodiče a mladší sourozenci se seznamují s novým životem, ke kterému je, bohužel, Linda nenávratně odsouzena.

Lindinu rodinu takto tragédie zasáhla v závěru kompletní rekonstrukce domu. S bezbariérovostí ale rekonstrukce nepočítala a finance na potřebné nemalé úpravy již nezbyly. Linda se na vozíku nedostane do vlastního domu, potřebuje vybudovat novou přístupovou cestu. Po rekonstrukci měla mít poprvé v životě svůj vlastní pokoj. Ten ji ovšem čeká v patře a ve starém rodinném domě s úzkým schodištěm je pro ni bez zásadních stavebních úprav naprostonedosažitelný.

Dům Lindiny rodiny stojí v prudkém kopci a Linda se sama na vozíku nedostane ani nejbližší autobusovou zastávku. V tom by ji mohl pomoct elektrický invalidní vozík.

Aby se její zdravotní stav nezhoršoval, potřebuje pravidelné rehabilitace, množství zdravotních a hygienických pomůcek. Jenom malá část z toho všeho je ale hrazena ze zdravotního pojištění.

Linda by v budoucnu chtěla opět sportovat, chce chodit do školy a potkávat se aktivně s kamarády. Proto Vás žádáme o pomoc. Každá koruna, kterou Lindě a její rodině přispějeme, je krokem k normálnějšímu životu pro tuto malou velkou bojovnici.

Život bez bariér pro bojovnici Lindu!

#bojovnicelinda

Kam poputují Vaše příspěvky?

15. 02. 2021

Všechny události posledních měsíců a  samozřejmě i další okolnosti nám nečekaně zvyšují životní náklady, proto jsme nesmírně rádi za peníze navíc, oproti cílové částce, které se vysbíraly a už v tuto chvíli tušíme, kam prostředky budeme směřovat. Linda nám například za poslední rok vyrostla o téměř 7 centimetrů a všechny kompenzační pomůcky včetně invalidního vozíku, které nám zdravotní pojišťovna poskytla, jsou ji již v tuto chvíli malé a spíše škodí, než aby jejímu stavu pomáhaly. Proto z vlastních prostředků musíme co nejdříve pořídit nové.

 

Vaše dary využijeme na pokrytí těchto nákladů:

 o   Bezbariérové stavební úpravy domu a stavba výtahové plošiny

 o   Kompenzační a zdravotní pomůcky vč. hygienických a urologických potřeb

 o   Rehabilitace, léčebné a lázeňské pobyty

 o   Další výdaje na léčbu

 o   Úpravy rodinného osobního automobilu pro potřeby Lindy

 o   Veterinární péče pro asistenčního psa (fenka retrívra Lara, kterou Linda v průběhu roku dostala)


Všechno z toho pomůže Lindě postupně získávat to, co ztratila – svou samostatnost, sebevědomí a také radost ze života.


Příběh Lindy můžete i nadále sledovat na bojovnicelinda.czSbírka je u konce, my bojujeme dál

14. 02. 2021

Sbírka pro bojovnici Lindu, 14-letou gymnastku, kterou míšní ischemie zcela nečekaně paralyzovala a upoutala na invalidní vozík, dospěla v závěru roku 2020 ke svému konci. Díky více než tisícovce dárců, se vybralo 130% cílové částky. Vaše podpora, jak finanční tak psychická, pomáhá Lindě i celé naší rodině překonávat nepřízeň osudu, s níž se od počátku minulého roku potýkáme.

Chtěli bychom Vám všem tedy touto cestou ještě jednou z celého srdce poděkovat. V současné nelehké době se nemůžeme ubránit pocitu, že podpora jako ta Vaše, tak jako podpora u všech projektů na Znesnáze21 či podobných platformách, je důkazem, že laskavost a dobrosrdečnost má stále ještě ve světě své silné místo. Jako rodiče Lindy věříme tomu, že se nám třeba jednoho dne poštěstí tu štědrost, které se nám v krizi dostalo, dalším lidem zase oplatit. V současné situaci pouze s pokorou děkujeme za Vaše dary. 

Rádi bychom touto formou vyjádřili naše díky ještě dalším lidem, kteří, ač třeba ne prostřednictvím Znesnáze21, ale i jiným způsobem, pomohli Lindě posunout se do další etapy jejího života. 

Poděkování ČSMG

14. 02. 2021

Děkujeme Českému svazu moderní gymnastiky, díky jejichž podpoře se Lindin příběh rozšířil do jednotlivých klubů v České Republice i na Slovensku. Zvláštní poděkování patří gymnastkám z reprezentace ČR. Ty Lindě předaly speciální dárek, a to sadu oblečení, ve kterém v listopadu reprezentovaly Českou republiku na Mistrovství Evropy v moderní gymnastice v Kyjevě. Začátkem prosince se s Lindou setkaly, a při té příležitosti vznikl i charitativní kalendář na rok 2021, z jehož prodeje poputoval výtěžek také  na podporu Lindy.

https://www.csmg.cz/cs/moderni-gymnastika/aktuality/pf-2021.html

 

1053 donations

3 000 Kč — Petr Vondráček 3 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držíme ti palce!”
1 000 Kč — Tereza Jílková 3 years ago

“Myslím na vás, holky! ”
4 200 Kč — Katka Derouet 3 years ago

“Držíme palce”
1 221 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Lindi kdykoliv tě rádi uvidíme, máme tě moc rádi! Přejeme krásné Vánoce a do roku 2021 spoustu sil, zdravíčka a stálého úsměvu na tváři.”
20 000 Kč — Bizonky <3 3 years ago

2 112 Kč — Marketa Kyselicova 3 years ago

“Držíme pěsti, Linduško ❤️ Uzdrav se! ”
373 Kč — Vendula 3 years ago

15 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“ Myslim na tebe.Ela ”
373 Kč — Ela mg sokol Praha 7 3 years ago

Discover more

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!
444 %

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!

Last chance for Boris. Let’s give him hope!
45 %

Last chance for Boris. Let’s give him hope!

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!
101 %

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!