Zdravé balíčky pro zdravotníky na covidových pracovištích

Praha / Sbírku organizuje Etincelle, o.s. zc.ellecnite@gnitekram

{}
0 %

Zdravé balíčky pro zdravotníky na covidových pracovištích

Vybráno 14 299 Kč z 150 000 Kč
Zbývá 41 dnů 10 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Děkujeme jim, že každý den v neuvěřitelně těžkých podmínkách zachraňují životy pacientů se SARS-COV-2. Přemýšleli jsme, jak můžeme pomoci my. Neumíme léčit lidi. Jsme sociální podnik, který zaměstnává lidi s hendikepem. Provozujeme kavárny a bistra Mezi řádky a máme vlastní řemeslnou pekárnu. Jak jinak pomoci než tím, co umíme nejlíp?

1 zdravý balíček = 100 Kč. Naši zaměstnanci s hendikepem tak dostanou práci a vy pomůžete hned dvakrát!

Až do vyčerpání zásob od nás každý den dostávají zdravotníci na těch nejvytíženějších pracovištích ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a v Nemocnici Na Bulovce kopec dobrot a fresh džusy plné vitamínů, aby měli čas a sílu na svou práci. Nadační fond BE CHARITY nám daroval prvních 300 000 Kč, za které vyrábíme prvních 3 000 zdravých balíčků.

Vzhledem k tomu, že většina našich kaváren a bister nyní jede na čtvrt plynu, máme ruce volné, a proto bychom rádi stejnou pomoc nabídli zdravotníkům  v dalších nemocnicích. Pokud i Vy přemýšlíte jak pomoci, budeme rádi, když nám přispějte na potraviny, ze kterých balíčky vyrobíme.

200 balíčků každý den

200 balíčků každý den

13. 11. 2020

V pátek jsme spolu s Bárou Nesvatbovou předali dalších 200 balíčků zdravotníkům Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Společně s ředitelem nemocnice Petrem Arenbergerem jsme mohli vidět nasazení našich zdravotníků, kteří každodenně pomáhají v první linii pacientům se SARS-COV-2.

Každý den balíčky obměňujeme, aby to nebyla nuda. A hlavně vymýšlíme, jak do nich dostat kopec vitamínů. Samozřejmostí je tak fresh z čerstvého ovoce. Připravujeme také saláty nebo sendviče plné zeleniny. V řemeslné pekárně na Kladně pak naši šikovní hendikepovaní pracovníci každý den pečou něco křupavého, sladkého a voňavého. V pátek jsme tak do Vinohradské nemocnice nesli přepravky plné....

Úsměvy od lékařů a sester

Úsměvy od lékařů a sester

13. 11. 2020

"Škoda, že vám neumíme zprostředkovat to množství úsměvů a úlevy, které při předání vzniká" - napsali nám z Nemocnice na Bulovce". A poslali fotky, jak si lékaři a sestry pochutnávají na fresh džusech a dobrotách, které jim celý týden připravovali naši zaměstnanci s hendikepem. Díky, že nám v tom pomáháte! V pondělí pokračujeme a už se na to těšíme!

Už 2200 balíčků doručeno!

Už 2200 balíčků doručeno!

12. 11. 2020

Každý balíček se skládá ze tří složek = čerstvě vymačkaný fresh džus a k tomu zdravá svačina z naší řemeslné pekrány a sladká tečka na závěr. Máme radost, že naše balíčky zdravotníkům chutnají a také z toho, že naši zaměstnanci s hendikepem mohou pracovat. Pořád totiž platí vládní omezení a naše kavárny a bistra ještě dlouhou dobu pojedou na čtvrt plynu.

Děkujeme, že nám v tom pomáháte!

Sbírku již podpořilo 29 dárců

373 Kč — Bára Buřínská před týdnem

„Kéž to lékařům udělá radost!“
200 Kč — Petra Janečková před týdnem

„Díky za vaši práci. “
200 Kč — Jana Halířová před týdnem

„Děkujeme a držte se!“
777 Kč — Kamila před týdnem

„Díky všem!“
121 Kč — Anonymní dárce před týdnem

121 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Vydržte. Bude líp. “
777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Držím vám palce, ať to ustojíte, a zdravotníkům hodně sil a dobrou chuť. :-) “
1 000 Kč — Lucie Černá před 2 týdny

„Dekujeme“
121 Kč — Ivanka před 2 týdny

500 Kč — MARTIN před 2 týdny

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
52 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí