Zážitky z táborů pro Honzíka a Pavlu

Kutná Hora / Sbírku organizuje Hana Zopkova zc.manzes@ynahydal

{}
0 %

Zážitky z táborů pro Honzíka a Pavlu

Vybráno 24 884 Kč z 14 352 Kč
Zbývá -530 dnů
173 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. června 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Hana, jsem rozvedená a mám v péči dvě úžasné děti – zdravotně postiženého Honzíka (13 let) a Pavlu (9 let), která má poruchu učení. Oba jsou sportovně nadaní a navštěvují kroužky. Obzvlášť syna to baví, trénuje dokonce se Spartan Kids. Tuto radost jim nechci upírat, a tak pravidelně závodí a chodí na tréninky.

Moc by si přály jet se svým týmem na letní tábor, kde se budou zdokonalovat. Jako samoživitelka nemám na zaplacení tábora dostatek financí.

Otec dětí posílá sice pravidelně výživné, ale veškerá starost o domácnost, nákup léků a volnočasové aktivity jdou na mě. Momentálně pracuji jako uklízečka ve škole na zkrácený úvazek, příjmy tak nejsou vysoké.

Předtím jsem měla hlavní pracovní poměr, jenže přišel nouzový stav a já jsem musela zůstat s dětmi doma na distanční výuce. Když jsem se potom chtěla na své pracovní místo vrátit, bylo už obsazené a místo toho jsem dostala nabídku na pozici s 12hodinovou směnou. Tu jsem s ohledem na děti a jejich zdravotní stav odmítla. Novou práci jsem pak našla právě ve škole, první tři měsíce byla pozice dotovaná úřadem práce, následně mi paní ředitelka nabídla alespoň zkrácený úvazek.

Honzík a Pája

Syn se narodil předčasně v 34tt, lékaři zjistili neprůchodnost střev, a tak hned druhý den podstoupil operaci. Od narození má zrakovou vadu, mentální a motorickou retardaci, špatně mluví a docházíme k psychiatrovi. Honzík má bohužel sklony k agresi a sebepoškozování a má znaky autismu. Bere však léky, které mu pomáhají. Dcera se potýká s poruchou učení a hyperaktivitou.

Přestože je Honzík zdravotně postižený, trénuje a závodí se zdravými dětmi a nechce žádné úlevy, což mu zvedá sebevědomí. Oba trenéři pro něj dělají maximum.

Budu moc vděčná, když se mi díky vám podaří splnit tahle dvě obyčejná dětská přání.

Trénovat je třeba

02. 06. 2021

Dnešní trénink s dětmi na trati, která se pojede opět o sobotním závodu. Hlavně sjezdy a výjezdy. Stále se učíme nové a nové věci a zdokonalujeme to, co jsme se už naučili. Nesmí chybět ani pochvala od trenéra.

Den dětí

01. 06. 2021

Dnes jsme se neučili. Měli jsme doma spoustu nalezených malovaných kamínků, a tak jsme se dnes rozhodli je roznést po Kutné Hoře a užít si spolu aspoň část dne. Nechyběla ani pizza a zmrzlina.

Hipoterapie a inlainy

31. 05. 2021

Dnes opět den ve znamení hipoterapie. Když slečna priváděla Amalku Honzík povídá,, Ahoj Amalko ty jsi zase špinavá to budu mít zase práci,, No já toho kluka vážně zbožňuju. Když jsem se vrátila odpoledne z práce vyrazila jsem s dětmi na ciklo stezku bruslit. Na bruslích stali po druhé ale už jim to jde oboum moc dobře. Dělají mi radost. Trávím s nimi krome práce veškerý svůj čas.

Sbírku již podpořilo 21 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

15 000 Kč — METAL DĚTEM by Cocotte Minute před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Dobry den, obdivuji Vase nasazeni, at se Vam dobre dari, krasne leto preju!“
1 000 Kč — Filip před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Mějte krásné a zaslouženě veselé léto❤️🌞“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ať se daří :)“
333 Kč — Bára před 2 lety

„Protože vím, znám, fandím a věřím ❤“
200 Kč — Peta Jelinkova před 2 lety