Zážitky z táborů pro Honzíka a Pavlu

Kutná Hora / Sbírku organizuje Hana Zopkova

{}

Zážitky z táborů pro Honzíka a Pavlu

0 %

Vybráno 24 884 Kč z 14 352 Kč
Zbývá -1091 dnů
Sbírka byla ukončena 19. června 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Hana, jsem rozvedená a mám v péči dvě úžasné děti – zdravotně postiženého Honzíka (13 let) a Pavlu (9 let), která má poruchu učení. Oba jsou sportovně nadaní a navštěvují kroužky. Obzvlášť syna to baví, trénuje dokonce se Spartan Kids. Tuto radost jim nechci upírat, a tak pravidelně závodí a chodí na tréninky.

Moc by si přály jet se svým týmem na letní tábor, kde se budou zdokonalovat. Jako samoživitelka nemám na zaplacení tábora dostatek financí.

Otec dětí posílá sice pravidelně výživné, ale veškerá starost o domácnost, nákup léků a volnočasové aktivity jdou na mě. Momentálně pracuji jako uklízečka ve škole na zkrácený úvazek, příjmy tak nejsou vysoké.

Předtím jsem měla hlavní pracovní poměr, jenže přišel nouzový stav a já jsem musela zůstat s dětmi doma na distanční výuce. Když jsem se potom chtěla na své pracovní místo vrátit, bylo už obsazené a místo toho jsem dostala nabídku na pozici s 12hodinovou směnou. Tu jsem s ohledem na děti a jejich zdravotní stav odmítla. Novou práci jsem pak našla právě ve škole, první tři měsíce byla pozice dotovaná úřadem práce, následně mi paní ředitelka nabídla alespoň zkrácený úvazek.

Honzík a Pája

Syn se narodil předčasně v 34tt, lékaři zjistili neprůchodnost střev, a tak hned druhý den podstoupil operaci. Od narození má zrakovou vadu, mentální a motorickou retardaci, špatně mluví a docházíme k psychiatrovi. Honzík má bohužel sklony k agresi a sebepoškozování a má znaky autismu. Bere však léky, které mu pomáhají. Dcera se potýká s poruchou učení a hyperaktivitou.

Přestože je Honzík zdravotně postižený, trénuje a závodí se zdravými dětmi a nechce žádné úlevy, což mu zvedá sebevědomí. Oba trenéři pro něj dělají maximum.

Budu moc vděčná, když se mi díky vám podaří splnit tahle dvě obyčejná dětská přání.

❤❤❤❤

19. 06. 2021

Ještě jednou bych Vám všem chtěla moc poděkovat. Děti si letošní prázdniny užijí . Pokud chcete i nadále děti sledovat a vidět jak se jim vede zde jsou odkazy na FB stránky .https://www.facebook.com/srtgkutnahora/

https://www.facebook.com/Talent-Bike-209896626286741/

A můžete příběh děti také sledovat na FB stránce Učíme se spolu žít.

Ještě jednou DEKUJEME ❤❤❤

3 závod Talent bike

05. 06. 2021

Včerejší závod byl plný napětí, velkých pochval, ale i slziček. Já si opět i v tom horku dojela pro 2. místo. Pavluša byla včera při závodě jako vlčák a dojela si pro 5. místo. A teď o Honzíkovi. Záměrně jsem dala i fotku s názvy a délkou tratě. Honzík měl jet okruh BIG HAF 3 kola. Bohužel se stalo, že sjel na neuzavřený okruh BIG ONE pro dospělé, který byl zvláště v tom horku vražedný. Zvláště v tomto úseku na louce, kam pražilo sluníčko. Našla jsem ho a navedla jsem ho zpět na trať a po domluvě s trenérem ho nechali dojet už jen 1 kolo. Velký RESPEKT před tímhle třináctiletým zdravotně postiženým klukem, který dal trať určenou pro dospělé v tomhle horku. I dospělí chlapi za ním chodili, když brečel a říkali mu, že je to BOREC. A on to borec je! Skončil jinak na krásném 5. místě a jsem na něj hrdá a i na Pavlu. 🚴‍♀️🚴‍♀️🚴‍♂️💪

Poděkování

03. 06. 2021

Chtěla bych Vám všem jménem Honzíka a Pavly poslat veliké „DĚKUJEME". Moc si toho vážím. Už nyní jsou děti přihlášeny, jak na příměstský tábor Talent Bike, tak na soustředění Spartan Kids a moc se těší. Korunky, které jsou ve sbírce navíc, budou využity na jejich sportovní aktivity.🚴‍♀️ Zaplatím z nich permanenteky na Spartan Kids, tréninky Talent Bike a třeba i registrace překážkových závodu Gladiator Race a Spartan Race, na které se s dětmi chystáme.

Sbírku již podpořilo 21 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

15 000 Kč — METAL DĚTEM by Cocotte Minute před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Dobry den, obdivuji Vase nasazeni, at se Vam dobre dari, krasne leto preju!“
1 000 Kč — Filip před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Mějte krásné a zaslouženě veselé léto❤️🌞“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ať se daří :)“
333 Kč — Bára před 3 lety

„Protože vím, znám, fandím a věřím ❤“
200 Kč — Peta Jelinkova před 3 lety