Zázemí pro terapeutickou kobylku Nevadu

Vlastibořice / Sbírku organizuje Terapeutický kůň z. s.

{}

Zázemí pro terapeutickou kobylku Nevadu

0 %

Vybráno 25 264 Kč z 73 000 Kč
Zbývá -170 dnů
Sbírka byla ukončena 03. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Ahoj,

jmenuji se Soňa Trsková. Víc než 10 let jsem pěstounkou na přechodnou dobu. Terapeutem pro mě v této náročné, ale nádherné a smysluplné, profesi-poslání, je moje kobylka Nevada, u které vždy naberu sílu do další práce.

Začala jsem se proto věnovat hipoterapii a kontaktní terapii, nedávno jsem založila spolek Terapeutický kůň z. s.  

Nevada je pro tuto práci jako stvořená a mně se otevřela nová životní cesta. Po letech práce pěstounky bych se časem chtěla tomuto oboru věnovat naplno.


Práce náš moc těší, Nevada zvládne povozit i dvouměsíční miminka. Začínáme také s návštěvami domovů pro seniory s hipoterapií i kontaktní terapií, klienti s pohybovými potížemi nás mohou navštívit také individuáně. Zatím vše podnikáme pouze ve volném čase.

Kobylka si počíná od začátku jako profesionální kůň, ačkoli specializační zkouška nás teprve čeká. A my můžeme spolu zase rozdávat radost, tam, kde se jí nedostává.

Jak sbírka pomůže?

Kobylka je na doporučení veterináře ustájená celodenně venku, volně a velmi jí to prospívá. Potřebovali bychom ale pomoc se zpevněním větší venkovní plochy, kde je kobylka ustájená. Má tam sice 3 malé ostrůvky, aby nestála v blátě, je však třeba zpevnit větší plochu a také zrekonstruovat provizorní přístřešek.

Prostředky ze sbírky bychom využili především na materiál, ale i na veterinární péči a vitamíny pro Nevadu.

 Mnohokrát děkujeme všem dárcům, kteří podpoří terapeutického koně, aby se mohl v suchu a větším pohodlí těšit na další seniory, kterým rozjasní tváře.

A co je vlastně kontaktní terapie?

Kontakt se zvířetem, a zvláště s velkým zvířetem jako je kůň, přináší pro člověka mnoho úžasných benefitů. Vedle koně se cítíme vyrovnaní, uvolnění a klidní. Pociťujeme harmonii, radost i štěstí. Koník nejen u seniorů a lidí s potížemi vyvolává potřebu si ho pohladit, přitulit se

a nějakým způsobem se ho v rámci svých možností dotknout. A to přispívá k procvičování jejich motoriky. Klienti mají najednou motivaci zvednout ruku a koně si pohladit. Někteří si koně mohou zkusit vyčistit, nebo zaplést mu copánky. A tak, aniž si to uvědomí, zapojují najednou do svého života více pohybu. Dotyková terapie pomocí koně navíc probouzí v lidech chuť komunikovat. Senioři vzpomínají na svá léta strávená s koňmi, či jinými hospodářskými zvířaty. Někdy může dojít při kontaktu s koněm i k uvolnění potlačených emocí. Nebo se objeví slzy dojetí. Tato terapie má prokazatelně vliv na pohodu a vyrovnanost klientů. Uvolňuje v lidech

napětí a stres. Probouzí chuť komunikovat a sbližuje přítomné. Kůň i jiná zvířata dokáží svou přítomností okamžitě člověka přeladit do vyrovnanosti a pohody. Což je základ zdraví a hezkého života.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Děkujeme - máme hotovo!

16. 04. 2024

Milí dárci,

 ráda bych ještě jednou poděkovala všem, kdo se podíleli na sbírce určené na rekonstrukci přístřešku pro koně. Po zdlouhavém hledání řemeslníků, během dvou dnů bylo hotovo. Díky za skvělou práci Tesařství MV z Jílového u Hodkovic nad Mohelkou a také Znesnáze21 , která sbírku zastřešila. Koníci jsou spokojení a mohou si v klidu odpočinout před návštěvami v zařízeních pro seniory.


S vděčností

Soňa Trsková, předsedkyně spolku Terapeutický kůň z. s.

Poděkování

18. 01. 2024

Milí dárci,

ze srdce děkujeme za vaši podporu, které se nám od vás všech dostalo. Opravdu moc si toho vážíme. Ráda bych vás ujistila, že peníze, které jsme od vás obdrželi použijeme na zmiňované vylepšení zázemí pro naši terapeutickou kobylku Nevadu. Jsme zatím ve fázi jednání s panem truhlářem. Těší nás, že Nevada bude mít, i díky vám, pro svůj odpočinek lepší podmínky. Bude tak moci ještě lépe regenerovat a nabírat síly pro návštěvy domovů a práci s klienty. Přejeme vám všem krásné dny. Soňa a Nevada

Sbírku již podpořilo 16 dárců

1 000 Kč — Milena před 6 měsíci

„Něco málo i od nás ať se daří “
252 Kč — Jana B. před 6 měsíci

„Děláte záslužnou práci, přejeme jen to nejlepší do budoucna pro Vás i pro Nevadu. “
15 000 Kč — Orient Krystal - dýška od zákazníků krámku :) před 6 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Ať se daří! “
200 Kč — Daniela před 6 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

777 Kč — Sváčovi před 7 měsíci

2 112 Kč — Jiří Benedikt před 7 měsíci

2 000 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

373 Kč — P.Š. a Damiánek před 7 měsíci