Zázemí pro terapeutickou kobylku Nevadu

Vlastibořice / Zbierku organizuje Terapeutický kůň z. s. moc.liamg@nuk.ykcitueparet

{}
0 %

Zázemí pro terapeutickou kobylku Nevadu

Vybraných 25 264 Kč z 73 000 Kč
Zostáva -50 dní
35 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 03. január 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Ahoj,

jmenuji se Soňa Trsková. Víc než 10 let jsem pěstounkou na přechodnou dobu. Terapeutem pro mě v této náročné, ale nádherné a smysluplné, profesi-poslání, je moje kobylka Nevada, u které vždy naberu sílu do další práce.

Začala jsem se proto věnovat hipoterapii a kontaktní terapii, nedávno jsem založila spolek Terapeutický kůň z. s.  

Nevada je pro tuto práci jako stvořená a mně se otevřela nová životní cesta. Po letech práce pěstounky bych se časem chtěla tomuto oboru věnovat naplno.


Práce náš moc těší, Nevada zvládne povozit i dvouměsíční miminka. Začínáme také s návštěvami domovů pro seniory s hipoterapií i kontaktní terapií, klienti s pohybovými potížemi nás mohou navštívit také individuáně. Zatím vše podnikáme pouze ve volném čase.

Kobylka si počíná od začátku jako profesionální kůň, ačkoli specializační zkouška nás teprve čeká. A my můžeme spolu zase rozdávat radost, tam, kde se jí nedostává.

Jak sbírka pomůže?

Kobylka je na doporučení veterináře ustájená celodenně venku, volně a velmi jí to prospívá. Potřebovali bychom ale pomoc se zpevněním větší venkovní plochy, kde je kobylka ustájená. Má tam sice 3 malé ostrůvky, aby nestála v blátě, je však třeba zpevnit větší plochu a také zrekonstruovat provizorní přístřešek.

Prostředky ze sbírky bychom využili především na materiál, ale i na veterinární péči a vitamíny pro Nevadu.

 Mnohokrát děkujeme všem dárcům, kteří podpoří terapeutického koně, aby se mohl v suchu a větším pohodlí těšit na další seniory, kterým rozjasní tváře.

A co je vlastně kontaktní terapie?

Kontakt se zvířetem, a zvláště s velkým zvířetem jako je kůň, přináší pro člověka mnoho úžasných benefitů. Vedle koně se cítíme vyrovnaní, uvolnění a klidní. Pociťujeme harmonii, radost i štěstí. Koník nejen u seniorů a lidí s potížemi vyvolává potřebu si ho pohladit, přitulit se

a nějakým způsobem se ho v rámci svých možností dotknout. A to přispívá k procvičování jejich motoriky. Klienti mají najednou motivaci zvednout ruku a koně si pohladit. Někteří si koně mohou zkusit vyčistit, nebo zaplést mu copánky. A tak, aniž si to uvědomí, zapojují najednou do svého života více pohybu. Dotyková terapie pomocí koně navíc probouzí v lidech chuť komunikovat. Senioři vzpomínají na svá léta strávená s koňmi, či jinými hospodářskými zvířaty. Někdy může dojít při kontaktu s koněm i k uvolnění potlačených emocí. Nebo se objeví slzy dojetí. Tato terapie má prokazatelně vliv na pohodu a vyrovnanost klientů. Uvolňuje v lidech

napětí a stres. Probouzí chuť komunikovat a sbližuje přítomné. Kůň i jiná zvířata dokáží svou přítomností okamžitě člověka přeladit do vyrovnanosti a pohody. Což je základ zdraví a hezkého života.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Poděkování

18. 01. 2024

Milí dárci,

ze srdce děkujeme za vaši podporu, které se nám od vás všech dostalo. Opravdu moc si toho vážíme. Ráda bych vás ujistila, že peníze, které jsme od vás obdrželi použijeme na zmiňované vylepšení zázemí pro naši terapeutickou kobylku Nevadu. Jsme zatím ve fázi jednání s panem truhlářem. Těší nás, že Nevada bude mít, i díky vám, pro svůj odpočinek lepší podmínky. Bude tak moci ještě lépe regenerovat a nabírat síly pro návštěvy domovů a práci s klienty. Přejeme vám všem krásné dny. Soňa a Nevada

Zbierku dosiaľ podporili 16 darcov

1 000 Kč — Milena pred 2 mesiacmi

„Něco málo i od nás ať se daří “
252 Kč — Jana B. pred 2 mesiacmi

„Děláte záslužnou práci, přejeme jen to nejlepší do budoucna pro Vás i pro Nevadu. “
15 000 Kč — Orient Krystal - dýška od zákazníků krámku :) pred 2 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Ať se daří! “
200 Kč — Daniela pred 2 mesiacmi

777 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

777 Kč — Sváčovi pred 3 mesiacmi

2 112 Kč — Jiří Benedikt pred 3 mesiacmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

373 Kč — P.Š. a Damiánek pred 3 mesiacmi