Zázemí a školní potřeby pro Dominika s ADHD

Most / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Zázemí a školní potřeby pro Dominika s ADHD

Vybráno 2 000 Kč z 18 000 Kč
Zbývá -276 dnů
11 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. června 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Žiji sama se synem Dominikem, kterému je 7 let. S jeho otcem jsme se rozešli, když bylo synovi 1,5 roku.

Syn nastoupil v září do 1. třídy, ale nezvládal to, má poruchy soustředění – ADHD, nerozezná, co je zrcadlově, čte odzadu a má problémy s chováním. Přešel proto do přípravné třídy, kde se jeho stav zlepšil, za což jsem moc vděčná. Bylo za tím spoustu práce.

Syn vyžaduje hodně pozornosti a musím se mu hodně věnovat. Jednou měsíčně navštěvujeme také výchovné středisko. Je pro mě tak obtížné najít práci jen na dopoledne, měla jsem nějaké brigády jako prodavačka, také jsem kompletovala kalendáře a obsluhovala v baru a uklízela, ale moje maminka loni zemřela na cukrovku a nikdo jiný mi syna v odpoledních, nebo večerních hodinách pohlídat nemůže.

Jsem teď půl roku v evidenci Úřadu práce a pobírám příspěvky od sociálky, ze kterých se snažíme žít, ale není to reálné.

Syn nutně potřebuje školní potřeby

Také vás chceme poprosit o pomoc s uhrazením jednoho nájmu, než se postavím na vlastní nohy. Snažím se hledat práci každý den. Odpovídám na různé inzeráty, jsem zaregistrovaná na různých portálech a mám i aplikaci, ale je to těžké. Například teď měli ve třídě covid, tak byla synova třídu pár dní zavřená. Pak syn marodil týden a teď znovu, což mou pozici na pracovním trhu také neupevňuje. Také navazuji spolupráci se sociálně aktivizační službou, abych dlouhodobě vyřešila mé problémy a mohla synovi nabídnout vše, co ve svém stavu a věku potřebuje. Pokud mi na této cestě pomůžete, budeme vám za to oba moc vděční.


Sbírku již podpořilo 1 dárců

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem