Vybojujme potřebné terapie pro Sebíčka s DMO!

Česká Republika / Sbírku organizuje Nadační Fond Heaven

{}
0 %

Vybojujme potřebné terapie pro Sebíčka s DMO!

Vybráno 4 112 Kč z 73 000 Kč
Zbývá 21 dnů
6 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 14. října 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Malý Sebíček neměl dobrý start do života, narodil se s kombinovaným postižením. Od narození jej trápí trupová hypotonie – oslabení svalů, DMO s ochrnutím končetin, mentální retardace, oční vada a urologické problémy. Je to ale velký bojovník s chutí na sobě pracovat a každý den předvede obří kus práce, aby se mohl ve vývoji posouvat dál.

Sebík zatím nechodí a nemluví. Má svůj způsob lezení, díky kterému se dostane všude a může vše pozorovat.

Díky každodennímu intenzivnímu cvičení se Sebík dokáže sám posadit, ale díky nedostatečnému posílení břišního svalstva se u Sebíčka začala projevovat narůstající skolióza a kyfóza.

Sebíček je velmi dobře socializovaný, díky jeho mamince, která s ním trávila 3 roky ve školce – jako jeho asistent, mezi zdravými dětmi, a to ho velmi zocelilo.

Chlapci bohužel nebylo možné najít vlastního asistenta, dle jeho potřeb. Pojďme mu dopřát možnost dalšího rozvoje, větší samostatnosti a celkové radosti na jeho odvážné cestě životem!

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na ergoterapie, stacionář, Feldekraisovu terapii a neurorehabilitace.

Ty jsou však velmi finančně nákladné a bohužel na nic s toho nepřispívá zdravotní pojišťovna. Maminka Sebastiana se snaží nalézt nové možnosti, mezi které u nás patří také osteodynamika (práce s nervovým systémem a měkká technika). Je to velmi účinná a nenásilná technika, která Sebíčkovi také pomáhá.

Náš Nadační fond, již jednou přispěl Sebastiánkovi z vlastních zdrojů, ale přesto všechno je ještě spousty práce, kterou Sebastiánek má před sebou. Pojďme mu tak nyní pomoci společně, aby na sobě mohl tento malý bojovník dál pracovat.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držíme palce Sebíčkovi“
2 112 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem