Vozík, sedák a zádová opěrka pro Davida

Český Těšín / Sbírku organizuje Jitka Lipusová

{}
0 %

Vozík, sedák a zádová opěrka pro Davida

Vybráno 113 500 Kč z 113 190 Kč
Zbývá -878 dnů
100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. ledna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Náš syn Davídek je veselá kopa, přes svůj hendikep se dokáže povznést a žít svůj život na plno. Dnes je mu 17 let, ale mentálně je na úrovni 3-4měsíčního miminka a je odkázán na celodenní nepřetržitou péči. Ke svému životu a k zapojení se do života potřebuje elektrický vozík a podporu pětibodového pásu. Věříme, že s vaší pomocí se nám to podaří.

Jsme v celku akční pětičlenná rodina, snažíme společně podnikat různé aktivity, ale mnohdy nás bohužel zastaví bariery.

Rádi bychom proto vybrali peníze, které nám pomůžou bariéry zbourat a budou pozitivní i pro zdraví našeho syna.

Davídek miluje pohyb (na vozíku). Ze všeho nejradši je na čerstvém vzduchu. S dosavadním vozíkem se můžeme pohybovat jen velmi omezeně. Není určený do terénu, a navíc nám dochází síly. Invalidní vozík Flexithrone je vozík s elektrickým pohonem, který umožňuje přepnutí na mechaniku a je vhodný i na jízdu v terénu.

Vzhledem k tomu že je Davídek sám od sebe nepohyblivý, začíná se mu bortit páteř, a právě proto by bylo vhodné pořídit opěrky, které se přizpůsobí jeho tělu a dopřejeme mu tak pohodlné nebolestivé sezení. Zádová opěrka dokáže navíc zpomalit zhoršování stavu. Tuto opěrku lze používat všude, je přenosná, což je její výhoda. S držením tvaru těla u sezení nám pomohou tyto produkty: VakuCoon záda a VakuCoon sedák.

Davídkův příběh

Davídek se narodil v termínu bez závažných komplikací a my jsme se těšili na radosti i starosti s druhým miminkem. Nicméně již po narození jsem si všimla, že není ve vývoji všechno v pořádku, a tak začal kolotoč vyšetření. V 7 měsíci života dostal svůj první epileptický záchvat, a tak jsme se poprvé dostali na neurologii, který hned ve dveřích diagnostikoval dětskou mozkovou obrnu – spastickou kvadruparézu a epilepsii.

Davídek má dva brášky, na které reaguje převážně smíchem. Zlobí se minimálně, snad jen když se venku častěji zastavujeme. Davča miluje hudbu jeho oblíbenci jsou Katapulti, Divokej Bill a Jarek Nohavica. Má rád společnost a rád navštěvuje školu.

Sbírku již podpořilo 84 dárců

223 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Zdravím Jíťo“
373 Kč — Simona Solnicka před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

24 200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Hela před 2 lety

„přeji Boží požehnání“
500 Kč — Tomáš před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety