Vašíkova cesta za zdravím

Kyjov / Sbírku organizuje Kristýna Krupanská

{}

Vašíkova cesta za zdravím

0 %

Vybráno 37 790 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -933 dnů
Sbírka byla ukončena 21. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Celé těhotenství probíhalo bez problémů a na příchod děťátka jsme se všichni moc těšili. Porod proběhl v termínu, akorát miminko se bohužel neotočilo a přišlo tak na svět koncem pánevním. Nicméně vše bylo, jak má být, a doktoři řekli, že máme zdravé miminko. Dali jsme mu jméno Vašík. Radost a nadšení však netrvaly dlouho.

Po vizitě zůstal Vašík v inkubátoru a nabalovaly se další a další komplikace. Bohužel jsem z tohoto důvodu nemohla kojit a Vašíka jsem dostala až pátý den po porodu. Vše se naštěstí zlepšilo a my mohli jít sedmý den domů. Při kontrolách jsme se bohužel dozvěděli, že vývoj neprobíhá správně. K tomu všemu nám stále vycházel špatně screening oušek.

Začalo kolečko návštěv doktorů, cvičili jsme Vojtovu metodu, chodili na vyšetření... Vašík začal mít časté dýchací potíže, které většinou skončili hospitalizací. Komplikací přibývalo a vývoj nešel dopředu.

V půl roce přišly výsledky z genetiky a my se dozvěděli, že syn má vzácnou a nevyléčitelnou genetickou vadu Edwardsův syndrom. Následně se potvrdilo těžké sluchové postižení.

Byl to ale odrazový můstek, konečně jsme zjistili, proč je vývoj Vašíka tak opožděný a začali jsme hledat pomoc odborníků, jezdit na terapie a rehabilitace. V jednom roce Vašík zvládal jen válet sudy, ale díky intenzivnímu cvičení a rehabilitacím ve dvou letech dokázal udělat své první krůčky.

Tím ale jeho cesta neskončila. Každodenně s Vašíkem cvičíme a trénujeme vše, co ho posouvá dál. Jezdíme na rehabilitační pobyty, které jsou finančně velmi nákladné. I přesto, jak náročné to pro Vašíka je, má stále úsměv na tváři a přináší nám radost každý den.

Vzhledem k náročnosti dojíždění na rehabilitace a terapie je nutné jezdit autem. Těžké dýchací potíže a autismus nám nedovolují cestovat hromadnou dopravou. Prosím, pomozte Vašíkovi finančním darem k možnosti cestovat a posouvat se stále dál. Vykouzlíte úsměv na dětské tváři.

 

Mockrát děkujeme.

 

Poděkování

02. 02. 2021

Moc děkujeme všem dárcům za příspěvky :).

Sbírku již podpořilo 55 dárců

„Hodně sil všem! Jste úžasní rodiče! Pohlazení pro Vašíka <3 “
121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce, Vašíku.“
100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně zdraví !“
1 000 Kč — HH před 3 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 885 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety