Vašíkova cesta za zdravím

Kyjov / Organizer: Kristýna Krupanská zc.manzes@avokidrok.anyt

{}
0 %

Vašíkova cesta za zdravím

Amount raised 37 790 Kč of 300 000 Kč goal
Left -621 days
13 % z původního cíle
The campaign has ended 21. May 2021

Help by sharing

Celé těhotenství probíhalo bez problémů a na příchod děťátka jsme se všichni moc těšili. Porod proběhl v termínu, akorát miminko se bohužel neotočilo a přišlo tak na svět koncem pánevním. Nicméně vše bylo, jak má být, a doktoři řekli, že máme zdravé miminko. Dali jsme mu jméno Vašík. Radost a nadšení však netrvaly dlouho.

Po vizitě zůstal Vašík v inkubátoru a nabalovaly se další a další komplikace. Bohužel jsem z tohoto důvodu nemohla kojit a Vašíka jsem dostala až pátý den po porodu. Vše se naštěstí zlepšilo a my mohli jít sedmý den domů. Při kontrolách jsme se bohužel dozvěděli, že vývoj neprobíhá správně. K tomu všemu nám stále vycházel špatně screening oušek.

Začalo kolečko návštěv doktorů, cvičili jsme Vojtovu metodu, chodili na vyšetření... Vašík začal mít časté dýchací potíže, které většinou skončili hospitalizací. Komplikací přibývalo a vývoj nešel dopředu.

V půl roce přišly výsledky z genetiky a my se dozvěděli, že syn má vzácnou a nevyléčitelnou genetickou vadu Edwardsův syndrom. Následně se potvrdilo těžké sluchové postižení.

Byl to ale odrazový můstek, konečně jsme zjistili, proč je vývoj Vašíka tak opožděný a začali jsme hledat pomoc odborníků, jezdit na terapie a rehabilitace. V jednom roce Vašík zvládal jen válet sudy, ale díky intenzivnímu cvičení a rehabilitacím ve dvou letech dokázal udělat své první krůčky.

Tím ale jeho cesta neskončila. Každodenně s Vašíkem cvičíme a trénujeme vše, co ho posouvá dál. Jezdíme na rehabilitační pobyty, které jsou finančně velmi nákladné. I přesto, jak náročné to pro Vašíka je, má stále úsměv na tváři a přináší nám radost každý den.

Vzhledem k náročnosti dojíždění na rehabilitace a terapie je nutné jezdit autem. Těžké dýchací potíže a autismus nám nedovolují cestovat hromadnou dopravou. Prosím, pomozte Vašíkovi finančním darem k možnosti cestovat a posouvat se stále dál. Vykouzlíte úsměv na dětské tváři.

 

Mockrát děkujeme.

 

Ukončení sbírky

25. 05. 2021

Naše sbírka končí a my jsme moc rádi, že jste nám pomohli. Ceníme si Vaší pomoci a díky Vám bude Vašíkovo cestování, alespoň trochu jednodušší. Sbírku využijeme na opravu vozu, kterým budeme jezdit do lázní a na rehabilitace. Jsme moc rádi, že Vám život druhých není lhostejný. Děkujeme. Vašík, máma a táta ❤️

Poděkování a účel sbírky

28. 04. 2021

Ještě jednou bychom rádi srdečně poděkovali všem, kteří nás podpořili a podporují. Vzhledem k vybrané částce a blížícímu se konci sbírky jsme se rozhodli poupravit účel sbírky. Po konzultaci s nadací použijeme vybranou částku na potřebné úpravy staršího vozu. Díky Vám budeme moci s Vašíkem dojíždět na potřebné rehabilitace a terapie 🙂.

Vašíkovo první lyžování

15. 02. 2021

Vážíme si Vaší pomoci a pilně cvičíme :).

55 donations

“Hodně sil všem! Jste úžasní rodiče! Pohlazení pro Vašíka <3 ”
121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držím palce, Vašíku.”
100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Hodně zdraví !”
1 000 Kč — HH 2 years ago

250 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 885 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

Discover more

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí
164 %

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí

Rodina,které se změnil život během jednoho dne
58 %

Rodina,které se změnil život během jednoho dne

Uhlí na topení pro Renatu a její dceru Andy
36 %

Uhlí na topení pro Renatu a její dceru Andy