Vánoční dárek pro seniory: keramická dílna

Dubí / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Vánoční dárek pro seniory: keramická dílna

0 %

Vybráno 2 252 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -144 dnů
Sbírka byla ukončena 29. února 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme Seniorcentrum Pohoda na severu Čech v Dubí u Teplic. Poskytujeme sociální a pečovatelské služby v rodinném prostředí v bezbariérové čtyřpatrové budově.

 Naší hlavní myšlenkou je důstojné a kvalitní prožití plnohodnotného stáří na principu individuálního přístupu ke každému, a to jak k aktivním seniorům, tak k těm, kteří potřebují neustálý dohled a péči kvalifikovaného ošetřujícího personálu.

Jak sbírka pomůže?

V současné době dojíždí do domova učitelka keramické dílny. Výrobky pak musí vozit k sobě do pece, a následně poté přiveze seniorům jejich výrobky zpět. O tuto aktivitu je obrovský zájem mezi babičkami a dědečky a pomáhá jim s motorikou. Je to koníček, který je moc baví a přináši jim velkou radost.

Přemýšleli jsme, čím vylepšit našim klientům jejich volný čas. Rádi bychom pro ně vytvořili keramickou dílnu s valstní keramickou pecí, v níž si senioři budou moci nejen tvořit vlastní výrobky, ale současně si také procvičí jemnou i hrubou motoriku.

Považujeme za velmi důležité, když je nabízená sociální služba komplexní, když zaplňuje i volný čas klientů. A k tomu pomůže také keramická dílna. Každá taková aktivizační činnost vylepšuje duševní i fyzické zdraví seniorů.

Děkujeme vám. 


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

1 000 Kč — Lenka Baumgartnerová před 8 měsíci