Tadeáškovi na invalidní vozík a další zdravotní pomůcky

Klatovy / Sbírku organizuje Klatovský spolek vinařů, z.s.

{}

Tadeáškovi na invalidní vozík a další zdravotní pomůcky

0 %

Vybráno 144 629 Kč z 76 494 Kč
Zbývá -1016 dnů
Sbírka byla ukončena 02. října 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Rodiče ročního Tadeáška z Klatovska se v současné době vyrovnávají s diagnózou jejich syna, tou je spinální svalová atrofie. Do svých 3 měsíců věku se vyvíjel jako každé miminko. Následně ale začalo být něco jinak.

Tadeášek se nepřetáčel na bříško, když už na něm byl, nevydržel v této poloze dlouho. Problémy s udržením hlavičky v přímé poloze se však i přes absolvované rehabilitace a neurologická vyšetření nadále zhoršovaly. Proto jeho rodiče oslovili specializované lékařské zařízení, kde se Tadeášek mimo jiné podrobil genetickému vyšetření. To odhalilo, že trpí právě vzácným nervosvalovým onemocněním spinální svalové atrofie.

Nemoc postihuje schopnost člověka chodit, jíst a nakonec i dýchat. U Tadeáška je naštěstí prognóza posílit svalíky a posunout se k větší soběstačnosti a schopnosti mobility. Chlapeček by rád objevoval svět, ale díky jeho zdravotnímu stavu může zatím jen vleže prozkoumávat předměty, co mu podá jeho rodina.

Zdravotní pomůcky pomohou Tadeáška zafixovat v sedě a umožní mu objevovat svět tak, jak ho zná většina z nás. Výtěžek sbírky poslouží k zakoupení polohovacího zařízení, sedacího zařízení do koupele a dále bude Tadeášek v brzké době potřebovat mechanický invalidní vozík, který mu bude také velkou oporou.

„Celá situace je pro nás s manželem hodně hlavně psychicky obtížná. Tato nemoc je nevyléčitelná, avšak vhodnou léčbou se dá docílit toho, že bude Tadeáš alespoň schopen udržet hlavu, sedět a ovládat invalidní vozík. Kdyby alespoň toto byl do budoucna schopen, byla bych nesmírně ráda.“ Přeje si maminka Tadeáška.

Diagnóza spinální svalové atrofie zasáhla celou rodinu, která se nyní snaží rozhodnout se pro nejvíce smysluplnou léčbu. Samotná léčba Tadeáška a veškeré rehabilitační pomůcky a pobyty, které budou potřeba, jsou nesmírně drahé, a ne vždy je plně hradí pojišťovna.

Budeme proto nesmírně rádi, když svým finančním příspěvkem pomůžete manželům Šperlovým a jejich Tadeáškovi překonat toto těžké období.

 

Srdečné poděkování

24. 09. 2021

Milí dárci, rádi bychom vám od srdce poděkovali za vaši štědrost a empatii s jakou jste přistoupili k této sbírce! Díky vám máme v budoucnu možnost uhradit Tadeáškovi potřebný vozíček včetně nutných doplňků. Peníze nad rámec cílové částky využijeme k úhradě neurorehabilitačního pobytu či nákupu rehabilitačních a orofaciálních pomůcek. Mockrát děkují, rodiče Tereza a Jiří Šperlovi.

Tadeášek si vyzkoušel vozík, který by potřeboval

19. 08. 2021

Na fotce můžete vidět, jak to vypadalo, když Tadeášek vyzkoušel, jaké to je sedět na mechanickém vozíčku, který by potřeboval. Je vhodný pro nejmenší děti a vzhledem ke své nízké váze se jim snadno ovládá. Z fotky je patrné, že špatné držení těla a chybějící fixace hlavy, zatím Tadeáškovi nedovolí, aby ve vozíčku seděl. To se ale může brzy změnit! Pokud mu zajistíme vhodnou opěrku hlavy či tzv. Headpod (čelenku, která drží hlavičku), správnou fixaci těla (v případě potřeby) trupovou ortézou a ortézy na nohy, pak bude moci Tadeášek objevovat svět podobně jako to dělají ostatní děti v jeho věku, když vytahují máminy šuplíky a vytahují co tak kde najdou, zkrátka zjišťují a objevují. Buďte u toho s námi, s vaší pomocí to dokáže. Mockrát vám děkují rodiče Tadeáška.

Sbírku již podpořilo 32 dárců

„Vkládáme penízky z prodeje vína na Chariťáku 2021...Tadeášku, myslíme na tebe! “
8 640 Kč — Klatovský spolek vinařů, z.s. před 3 lety

„Tadeášku, zde máš výtěžek z dražby děl na Setkání řezbářů pod Bolfánkem No.2 doplněn dalšími dary od návštěvníků akce. Rodino. Držte se! “
62 865 Kč — Areál Bolfánek před 3 lety

1 000 Kč — ODDECHOFF před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Jsme s Vámi. Lenka a Tomáš ❤️“
1 221 Kč — Lenka Valentová před 3 lety

4 000 Kč — FotbalPark Klatovy před 3 lety

„Držíme palečky ❤️“
213 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety