Svislá zvedací plošina do bytu postiženého Lukáše

Veselí nad Moravou / Sbírku organizuje Dagmar Rybecká

{}

Svislá zvedací plošina do bytu postiženého Lukáše

0 %

Vybráno 187 500 Kč z 180 000 Kč
Zbývá -1022 dnů
Sbírka byla ukončena 30. září 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Lukáš byl do svých 29 let veselý zdravý muž. Před osmi lety jel se svým kamarádem autem jako spolujezdec. Po cestě dostal epileptický záchvat a přidala se zástava srdce. Ta trvala sice méně než pět minut, ale i tak stihla napáchat velké škody. Po příjezdu do nemocnice následovala řada vyšetření mozku a vše se jevilo v pořádku. Následně byl Lukáš převezen do FN, kde nastal zvrat. Lékaři ho uvedli do umělého spánku a po týdnu se probudil do vigilního kómatu.

Po několika měsících strávených v nemocnici jsem si vzala syna domů. Od té doby jsem máma na plný úvazek a snažím se mu svou péčí pomáhat a dostat ho z nejhoršího.

 Aby mohl Lukáš rehabilitovat, absolvovat masáže a cvičení, potřebuje se snadno dopravit ze svého bytu v prvním patře. Bohužel už mi dochází fyzické síly, a tak chci pro syna pořídit svislou zvedací plošinu. Bude se tak nejen lépe dostávat ze svého bytu na rehabilitace, ale bude také více v kontaktu s okolím.

Lukáš absolvuje několikrát ročně neurorehabilitační programy, kde se jeho zdravotní stav pomalu zlepšuje. Po každé rehabilitaci je vidět posun. Na rehabilitace v Klimkovicích jste mu konec konců přispěli právě vy!

Při rehabilitování a speciálních cvičeních se zaměřujeme na pohyb, aby dokázal ovládat své tělo a nebyl úplně závislý na cizí pomoci. Tyto pobyty spolu s masážemi a cvičením v místě bydliště jsou velmi důležité na cestě k Lukášově posunu. Dnes má 37 let a je pořád odkázán na pomoc druhých.

Dovolte, abych Vás touto cestou požádala o pomoc se získáním částečných finančních prostředků na svislou zvedací plošinu, která nám velmi ulehčí při každodenní cestě k Lukášově samostatnosti. Plošina vyjde na 454 tisíc korun. Budeme žádat Úřad práce o příspěvek 250 tisíc korun, část našetříme a Vás prosíme o pomoc se zbývajícími 180 tisíci, které nás dělí od cílové rovinky.

Děkuji Vám za podpoření našeho příběhu. Vážím si Vaší pomoci.

Dagmar Rybecká, maminka Lukáše 

Poděkování všem dárcům

05. 10. 2021

Vážení dárci,

chtěla bych moc poděkovat za obrovskou finanční podporu pro mého syna Lukáše. Cílem sbírky bylo získat potřebné finance na zakoupení svislé zvedací plošiny do bytu. Podařilo se vybrat nádhernou částku 187.500 Kč. Začátkem příštího roku nám tak dle domluvy firma Altech provede instalaci plošiny. A od jara 2022 se bude moci náš syn Lukáš lépe a bezpečněji dopravovat do  svého bytu, moc Vám za to děkujeme. Velmi si vážíme obrovské vlny solidarity, podpory a pochopení.

Maminka Lukáše

 

Sbírku již podpořilo 258 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

253 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Alena Albrecht před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Za pokerovou komunitu PowerPoker.cz.“
1 000 Kč — Petr, Martin před 3 lety

253 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

253 Kč — Anonymní dárce před 3 lety