Svislá zvedací plošina do bytu postiženého Lukáše

Veselí nad Moravou / Sbírku organizuje Dagmar Rybecká zc.tsop@71kitnamor

{}
0 %

Svislá zvedací plošina do bytu postiženého Lukáše

Vybráno 130 546 Kč z 180 000 Kč
Zbývá 9 dnů
73 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. září 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Lukáš byl do svých 29 let veselý zdravý muž. Před osmi lety jel se svým kamarádem autem jako spolujezdec. Po cestě dostal epileptický záchvat a přidala se zástava srdce. Ta trvala sice méně než pět minut, ale i tak stihla napáchat velké škody. Po příjezdu do nemocnice následovala řada vyšetření mozku a vše se jevilo v pořádku. Následně byl Lukáš převezen do FN, kde nastal zvrat. Lékaři ho uvedli do umělého spánku a po týdnu se probudil do vigilního kómatu.

Po několika měsících strávených v nemocnici jsem si vzala syna domů. Od té doby jsem máma na plný úvazek a snažím se mu svou péčí pomáhat a dostat ho z nejhoršího.

 Aby mohl Lukáš rehabilitovat, absolvovat masáže a cvičení, potřebuje se snadno dopravit ze svého bytu v prvním patře. Bohužel už mi dochází fyzické síly, a tak chci pro syna pořídit svislou zvedací plošinu. Bude se tak nejen lépe dostávat ze svého bytu na rehabilitace, ale bude také více v kontaktu s okolím.

Lukáš absolvuje několikrát ročně neurorehabilitační programy, kde se jeho zdravotní stav pomalu zlepšuje. Po každé rehabilitaci je vidět posun. Na rehabilitace v Klimkovicích jste mu konec konců přispěli právě vy!

Při rehabilitování a speciálních cvičeních se zaměřujeme na pohyb, aby dokázal ovládat své tělo a nebyl úplně závislý na cizí pomoci. Tyto pobyty spolu s masážemi a cvičením v místě bydliště jsou velmi důležité na cestě k Lukášově posunu. Dnes má 37 let a je pořád odkázán na pomoc druhých.

Dovolte, abych Vás touto cestou požádala o pomoc se získáním částečných finančních prostředků na svislou zvedací plošinu, která nám velmi ulehčí při každodenní cestě k Lukášově samostatnosti. Plošina vyjde na 454 tisíc korun. Budeme žádat Úřad práce o příspěvek 250 tisíc korun, část našetříme a Vás prosíme o pomoc se zbývajícími 180 tisíci, které nás dělí od cílové rovinky.

Děkuji Vám za podpoření našeho příběhu. Vážím si Vaší pomoci.

Dagmar Rybecká, maminka Lukáše 

Sbírku již podpořilo 178 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 2 hodinami

373 Kč — Anonymní dárce před 16 hodinami

373 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

1 500 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

252 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Ať vám to vyjde a ať už žádné další příspěvky z důvodu zlepšení stavu nepotřebujete“
1 000 Kč — Ladislav Doležal před 2 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

500 Kč — Daniel před 3 dny

500 Kč — Tomáš před 3 dny

373 Kč — Tom před 4 dny

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
88 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
76 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
55 %

100 kroků zpátky do života