Svislá zvedací plošina do bytu postiženého Lukáše

Veselí nad Moravou / Sbírku organizuje Dagmar Rybecká zc.tsop@71kitnamor

{}
0 %

Svislá zvedací plošina do bytu postiženého Lukáše

Vybráno 1 968 Kč z 180 000 Kč
Zbývá 80 dnů
1 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. srpna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Lukáš byl do svých 29 let veselý zdravý muž. Před osmi lety jel se svým kamarádem autem jako spolujezdec. Po cestě dostal epileptický záchvat a přidala se zástava srdce. Ta trvala sice méně než pět minut, ale i tak stihla napáchat velké škody. Po příjezdu do nemocnice následovala řada vyšetření mozku a vše se jevilo v pořádku. Následně byl Lukáš převezen do FN, kde nastal zvrat. Lékaři ho uvedli do umělého spánku a po týdnu se probudil do vigilního kómatu.

Po několika měsících strávených v nemocnici jsem si vzala syna domů. Od té doby jsem máma na plný úvazek a snažím se mu svou péčí pomáhat a dostat ho z nejhoršího.

 Aby mohl Lukáš rehabilitovat, absolvovat masáže a cvičení, potřebuje se snadno dopravit ze svého bytu v prvním patře. Bohužel už mi dochází fyzické síly, a tak chci pro syna pořídit svislou zvedací plošinu. Bude se tak nejen lépe dostávat ze svého bytu na rehabilitace, ale bude také více v kontaktu s okolím.

Lukáš absolvuje několikrát ročně neurorehabilitační programy, kde se jeho zdravotní stav pomalu zlepšuje. Po každé rehabilitaci je vidět posun. Na rehabilitace v Klimkovicích jste mu konec konců přispěli právě vy!

Při rehabilitování a speciálních cvičeních se zaměřujeme na pohyb, aby dokázal ovládat své tělo a nebyl úplně závislý na cizí pomoci. Tyto pobyty spolu s masážemi a cvičením v místě bydliště jsou velmi důležité na cestě k Lukášově posunu. Dnes má 37 let a je pořád odkázán na pomoc druhých.

Dovolte, abych Vás touto cestou požádala o pomoc se získáním částečných finančních prostředků na svislou zvedací plošinu, která nám velmi ulehčí při každodenní cestě k Lukášově samostatnosti. Plošina vyjde na 454 tisíc korun. Budeme žádat Úřad práce o příspěvek 250 tisíc korun, část našetříme a Vás prosíme o pomoc se zbývajícími 180 tisíci, které nás dělí od cílové rovinky.

Děkuji Vám za podpoření našeho příběhu. Vážím si Vaší pomoci.

Dagmar Rybecká, maminka Lukáše 

Sbírku již podpořilo 5 dárců

„❤️✌️“
255 Kč — Misha před 4 hodinami

121 Kč — Marci Míšánková. ZLÍN. před 10 hodinami

250 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Luky držím palce ať je ti lepší“
1 221 Kč — kamarád Josef před 2 týdny

Další běžící sbírky

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům
17 %

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům

Speciální rehabilitace pro Elišku
81 %

Speciální rehabilitace pro Elišku

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry
47 %

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry