Svislá zvedací plošina do bytu postiženého Lukáše

Veselí nad Moravou / Organizer: Dagmar Rybecká zc.tsop@71kitnamor

{}
0 %

Svislá zvedací plošina do bytu postiženého Lukáše

Amount raised 187 500 Kč of 180 000 Kč goal
Left -435 days
104 % z původního cíle
The campaign has ended 30. September 2021

Help by sharing

Lukáš byl do svých 29 let veselý zdravý muž. Před osmi lety jel se svým kamarádem autem jako spolujezdec. Po cestě dostal epileptický záchvat a přidala se zástava srdce. Ta trvala sice méně než pět minut, ale i tak stihla napáchat velké škody. Po příjezdu do nemocnice následovala řada vyšetření mozku a vše se jevilo v pořádku. Následně byl Lukáš převezen do FN, kde nastal zvrat. Lékaři ho uvedli do umělého spánku a po týdnu se probudil do vigilního kómatu.

Po několika měsících strávených v nemocnici jsem si vzala syna domů. Od té doby jsem máma na plný úvazek a snažím se mu svou péčí pomáhat a dostat ho z nejhoršího.

 Aby mohl Lukáš rehabilitovat, absolvovat masáže a cvičení, potřebuje se snadno dopravit ze svého bytu v prvním patře. Bohužel už mi dochází fyzické síly, a tak chci pro syna pořídit svislou zvedací plošinu. Bude se tak nejen lépe dostávat ze svého bytu na rehabilitace, ale bude také více v kontaktu s okolím.

Lukáš absolvuje několikrát ročně neurorehabilitační programy, kde se jeho zdravotní stav pomalu zlepšuje. Po každé rehabilitaci je vidět posun. Na rehabilitace v Klimkovicích jste mu konec konců přispěli právě vy!

Při rehabilitování a speciálních cvičeních se zaměřujeme na pohyb, aby dokázal ovládat své tělo a nebyl úplně závislý na cizí pomoci. Tyto pobyty spolu s masážemi a cvičením v místě bydliště jsou velmi důležité na cestě k Lukášově posunu. Dnes má 37 let a je pořád odkázán na pomoc druhých.

Dovolte, abych Vás touto cestou požádala o pomoc se získáním částečných finančních prostředků na svislou zvedací plošinu, která nám velmi ulehčí při každodenní cestě k Lukášově samostatnosti. Plošina vyjde na 454 tisíc korun. Budeme žádat Úřad práce o příspěvek 250 tisíc korun, část našetříme a Vás prosíme o pomoc se zbývajícími 180 tisíci, které nás dělí od cílové rovinky.

Děkuji Vám za podpoření našeho příběhu. Vážím si Vaší pomoci.

Dagmar Rybecká, maminka Lukáše 

Poděkování všem dárcům

05. 10. 2021

Vážení dárci,

chtěla bych moc poděkovat za obrovskou finanční podporu pro mého syna Lukáše. Cílem sbírky bylo získat potřebné finance na zakoupení svislé zvedací plošiny do bytu. Podařilo se vybrat nádhernou částku 187.500 Kč. Začátkem příštího roku nám tak dle domluvy firma Altech provede instalaci plošiny. A od jara 2022 se bude moci náš syn Lukáš lépe a bezpečněji dopravovat do  svého bytu, moc Vám za to děkujeme. Velmi si vážíme obrovské vlny solidarity, podpory a pochopení.

Maminka Lukáše

 

258 donations

“Vážení dárci sbírka je úspěšně u konce. Děkuji Vám všem jménem syna Lukáše za všechny finanční příspěvky. Vám všem patří velké díky Lukášova maminka ”
4 000 Kč — Dagmar Rybecká 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Bojuj chlape, to, že jsi mezi námi má smysl..”
1 221 Kč — Sabča Kyjov 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

2 112 Kč — SBĚRÁČEK 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

Discover more

Podpořme maličkou Elišku s nádorem! Zkusit se má všechno!
60 %

Podpořme maličkou Elišku s nádorem! Zkusit se má všechno!

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
49 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům
50 %

Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům