Společně změníme život Báře s epilepsií a dalšími hendikepy

Králův Dvůr / Sbírku organizuje Petra Jungmannová

{}

Společně změníme život Báře s epilepsií a dalšími hendikepy

0 %

Vybráno 81 366 Kč z 110 592 Kč
Zbývá -224 dnů
Sbírka byla ukončena 03. prosince 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Zkuste si na okamžik představit, že nemůžete vyjít ven, aniž byste riskovali záchvat. To je realita naší dcery Báry, která trpí epilepsií a dalšími komplexními postiženími. Potřebujeme vaši pomoc, abychom jí mohli poskytnout speciální zdravotní kočárek, který jí umožní prozkoumávat svět kolem sebe a zlepšit její celkovou kvalitu života. Bohužel, na tento kočárek finančně nedosahujeme. Manžel – řemeslník se nyní zotavuje z vážného úrazu ruky, a tak s financemi vycházíme jen velmi obtížně.

Báře bylo diagnostikováno několik postižení, včetně centrální svalové hypotonie, autismu, mentální retardace, úzkostí, obsesí a tiků. Tato kombinace postižení ji omezuje v každodenním životě a způsobuje jí bolest a nepohodlí.

Proč potřebujeme speciální zdravotní kočárek?

Bára mimo jiné trpí i epilepsií, bohužel, záchvaty přicházejí často a někdy za sebou nechávají vážné následky. Proto potřebujeme kočárek, který jí poskytne bezpečí před, ale i během záchvatu. Tento kočárek také obsahuje prvky, které jí pomáhají zvládat její hypersenzitivitu na různé vnější podněty. Má také robustní konstrukci, která jí umožní pohodlnou jízdu v terénu nebo ve městě.

Kočárek XRover splňuje všechny naše potřeby, ale jeho cena je vysoká. Jakákoli finanční pomoc, kterou nám poskytnete, nás přiblíží blíže k potřebné zdravotní pomůcce. Pomůžete nám tím zajistit, že Bára bude moci znovu prozkoumávat svět kolem sebe, což bude mít pozitivní vliv na její zdraví a celkový život. Vaše příspěvky půjdou přímo na nákup tohoto zdravotního kočáru a na zajištění, aby Bára měla šanci na lepší a důstojnější život.

Báry stav šel prudce dolů po tragickém úmrtí jejího asistenčního pejska, dále s ní otřásl otcův úraz ruky a jako by to všechno nestačilo, tak nás ještě potkala nehoda, kterou jsme nezavinili, ale jejíž následky si v podobě Báry zhoršeného stavu neseme dodnes.

Do toho všeho je teď problém vůbec vzít dcerku ven, a tak vás prosíme, abyste nám pomohli alespoň tam, kde to lze – koupí nového speciálního kočárku, který tak nutně potřebujeme. Velmi děkujeme za vaši podporu.

Rodiče Báry


Jste v podobné situaci? Založte si sbírku zde

Bářin asistenční pejsek

23. 10. 2023

Milí dárci, rádi bychom vám trochu více představili našeho úžasného asistenčního pejska. Jmenuje se Dráček (Dark Dracco Richenza Star), je to flat coated retriever, no a je samozřejmě naprosto boží. S čím Báře pomáhá - vlastně se vším, plus pomáhá celé rodině. Protože "přidanou hodnotou" asi každého asistenčního psa je to, že prostě je. Je s rodinou, je to kamarád, důvěrník, třeba i canisterapeut... a může rodinu (tedy nejen handicapovaného člověka) doprovázet prakticky všude. Teď opravdu velice vítáme skutečnost, že Dráček může se mnou nebo s manželem například do obchodu, do restaurace, do kina... Protože Bára toho zatím není schopna a ještě asi delší dobu nebude. Takto má pejsek šanci neztratit trénink. Samozřejmě chodíme i dovádět na louku, do lesa, na psí hřiště... Zkrátka vymýšlíme činnosti. Až budeme moci vyjít s novým vozíkem na delší dobu, Dráček bude připraven.

Partneři sbírky 1

Bára QR

Pro platbu převodem využijte tento unikátní QR kód, nebo na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2444.

Sbírku již podpořilo 185 dárců

253 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„QR platby 20.-28.11.2023“
477 Kč — znesnáze21 před 8 měsíci

100 Kč — Ivana Ivanka Trenklerová před 8 měsíci

250 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

„QR platby 20.11.-25.11.2023“
477 Kč — znesnáze21 před 8 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

„QR platby 16.-19.11.2023 “
900 Kč — znesnáze21 před 8 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci