Speciální boty pro Štěpánkovy kroky

Praha / Sbírku organizuje Eliška Procházková

Speciální boty pro Štěpánkovy kroky

0 %

Vybráno 1 575 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -365 dnů
Sbírka byla ukončena 25. července 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Štěpánek byl od narození obrovský bojovník! Narodil se předčasně v 31. týdnu těhotenství o dvě minuty dříve než jeho ségra Beátka. I když velmi dobře zvládl všechny komplikace jako krvácení do mozku, dušení a cystu na mozku, je od malička opožděný ve vývoji.

„Věřila jsem, že si neponese žádné zdravotní komplikace. Už v brzké době se ukázalo, že tomu tak nebude,“ vzpomíná maminka. Neurologické poškození se začalo projevovat postižením nožiček. Štěpánek nemluvil a motoricky na tom nebyl vůbec dobře. Všeho se lekal, neustále plakal a objevila se i chronická nespavost, kdy spal jen 2-3 hodiny denně.

V 1,5 letech pojala neuroložka podezření na autismus. S diagnózou se čekalo do 2,5 let, kdy bylo čím dál více vidět, že má Štěpánek jasné rysy autismu se středně těžkou mentální retardací.


Dnes je Štěpánkovi 8,5 let a je na úrovni dvou a půl letého dítěte. Sám se nenají, nemluví, celkově je nesoběstačný v běžném životě. Jinak je ale Štěpán veselý chlapec.

Jak sbírka pomůže? 

Štěpánek se již delší dobu potýká se špatnou chůzí a to po špičkách. Přestože mi neustále bylo opakováno, že jde o u autistů běžný stav, který se časem srovná, nestalo se tak. I přes návštěvy intenzivních fyzioterapií u Štěpánka postupně došlo k nezvratnému zkrácení Achilovek a svalů na nohách. Fyzioterapeutka doporučila speciální ortézy Pohlig Vídeň do kterých je nyní třeba pořídit speciální obuv. Finanční prostředky ze sbírky budou tedy použity na nákup speciálních bot a následné fyzioterapie.

Podpořte prosím mého syna ve zdravé chůzi, která je pro zlepšení jeho stavu tolik důležitá!

Děkuji.


Poděkování

11. 08. 2023

Všem dárcům děkujeme za finanční pomoc.

Z vybrané částky koupím Štěpánkovi speciální ortopedickou obuv na každodenní nošení.

Sbírku již podpořilo 5 dárců

250 Kč — Anonymní dárce před rokem

„pro Štěpíka“
373 Kč — Petra B. před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať ti to šlape, Štěpo🍀“
200 Kč — Jitka před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem