Šance pro Oliho

Liberec / Sbírku organizuje paní Eva zc.manzes@akcinemuhaz.e

{}
0 %

Šance pro Oliho

Vybráno 47 905 Kč z 80 000 Kč
Zbývá 42 dnů 60 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Oliver, narodil jsem se v květnu letošního roku a mám nemocné srdíčko. Na svět jsem přišel předčasně v 34tt. Místo v náručí mé maminky, jsem musel strávit nějaký čas v inkubátoru. Přišlo se navíc na to, že mám vrozenou vývojovou vadu srdíčka, tzv. Fallotovu tetralogii.

Krátce po narození mě tak operovali na mimotělním oběhu, vážil jsem tehdy sotva 3 kg. Maminka to oplakala, ale já jsem statečný kluk a operaci jsem zvládl. Nyní mám 4 měsíce, ale nemám zdaleka vyhráno. Po novém roce se chystám na
katetrizaci chlopně a plicní tepny.

Takových zákroků mě v životě ještě pár čeká, ale slibuji, že se nevzdám! Neopustím svou maminku, protože ani ona neopustila mě. O tom, že mě čeká, se dozvěděla až když jsem měl 13 týdnů. Bylo to takové překvapení.

Maminka byla a je nesmírně šťastná, že jsem vstoupil do jejího života. Před pár lety si totiž vyslechla od lékaře, že děti mít pravděpodobně nikdy nebude.
Není divu, že jsem pro ni zázrak, za který by položila život. Bojuje za mě jako lvice a já bojují s ní.

Moje maminka je príma, je hrozně hodná a už teď by mohla skládat zkoušky na VŠ ze všech komplikací, co může srdíčko mít. Tolik se snaží, abych byl šťastný a spokojený. Snaží se tak, až mám o ní někdy obavy. Od té doby, co jsem se narodil,
se téměř nezastavila.

Bezpečné cesty k lékařům a speciální strava

Protože je Oli vážně nemocné miminko, je pro něj vysoké riziko nákazy viry či bakteriemi. Musí ale chodit na časté kontroly k různým specialistům a také na rehabilitace. Jakákoli cesta veřejnými dopravními prostředky může skončit v nejhorším případě až fatálně.

Váš příspěvek tak půjde na koupi staršího auta, které zajistí bezpečnou dopravu. Pokud se podaří vybrat celá částka, bude si moc maminka dovolit nákup speciální stravy pro syna.

Maminka Oliho nemá rodinu, o kterou by se mohla nyní opřít, žije ve městě, kde nikoho nezná. Má jen Oliho a ten má zas jen ji. Přesto se snaží zvládat velmi těžkou životní a finanční situaci.

Maminka si musela rodičovskou dovolenou zvýšit tak, aby měla alespoň na základní potřeby pro oba. I když ve skutečnosti nyní nemá ani půlku životního minima. Příspěvek bude mít vybraný už při dovršení Oliho 2 let.

Celou situaci řeší i na úřadech a pomáhají ji občas i třetí strany. Jenže tento proces bývá zdlouhavý a s nejistým výsledkem. Takže se snaží najít stabilní příjem sama a chystá se přivydělávat si doučováním dětí.

Sbírku již podpořilo 98 dárců

„Držím pěsti ať vše dobře dopadne!“
400 Kč — Nikola včera

202 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

212 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Vše zvládnete! Držte se“
500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Pomáhám tobě, čímž pomáhám sobě Miluji tě “
500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Nádherný chlapeček, jste moc statečná, přeji hodně štěstí a síly. “
200 Kč — Vlaďka před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Ať se daří lépe a lépe“
200 Kč — Petra před 2 týdny

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
11 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
52 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí