Šance pro Oliho

Liberec / Sbírku organizuje paní Eva zc.manzes@akcinemuhaz.e

{}
0 %

Šance pro Oliho

Vybráno 82 872 Kč z 80 000 Kč
Zbývá -284 dnů
104 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 11. prosince 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Oliver, narodil jsem se v květnu letošního roku a mám nemocné srdíčko. Na svět jsem přišel předčasně v 34tt. Místo v náručí mé maminky, jsem musel strávit nějaký čas v inkubátoru. Přišlo se navíc na to, že mám vrozenou vývojovou vadu srdíčka, tzv. Fallotovu tetralogii.

Krátce po narození mě tak operovali na mimotělním oběhu, vážil jsem tehdy sotva 3 kg. Maminka to oplakala, ale já jsem statečný kluk a operaci jsem zvládl. Nyní mám 4 měsíce, ale nemám zdaleka vyhráno. Po novém roce se chystám nakatetrizaci chlopně a plicní tepny.

Takových zákroků mě v životě ještě pár čeká, ale slibuji, že se nevzdám! Neopustím svou maminku, protože ani ona neopustila mě. O tom, že mě čeká, se dozvěděla až když jsem měl 13 týdnů. Bylo to takové překvapení.

Maminka byla a je nesmírně šťastná, že jsem vstoupil do jejího života. Před pár lety si totiž vyslechla od lékaře, že děti mít pravděpodobně nikdy nebude.Není divu, že jsem pro ni zázrak, za který by položila život. Bojuje za mě jako lvice a já bojují s ní.

Moje maminka je príma, je hrozně hodná a už teď by mohla skládat zkoušky na VŠ ze všech komplikací, co může srdíčko mít. Tolik se snaží, abych byl šťastný a spokojený. Snaží se tak, až mám o ní někdy obavy. Od té doby, co jsem se narodil,se téměř nezastavila.

Bezpečné cesty k lékařům a speciální strava

Protože je Oli vážně nemocné miminko, je pro něj vysoké riziko nákazy viry či bakteriemi. Musí ale chodit na časté kontroly k různým specialistům a také na rehabilitace. Jakákoli cesta veřejnými dopravními prostředky může skončit v nejhorším případě až fatálně.

Váš příspěvek tak půjde na koupi staršího auta, které zajistí bezpečnou dopravu. Pokud se podaří vybrat celá částka, bude si moc maminka dovolit nákup speciální stravy pro syna.

Maminka Oliho nemá rodinu, o kterou by se mohla nyní opřít, žije ve městě, kde nikoho nezná. Má jen Oliho a ten má zas jen ji. Přesto se snaží zvládat velmi těžkou životní a finanční situaci.

Maminka si musela rodičovskou dovolenou zvýšit tak, aby měla alespoň na základní potřeby pro oba. I když ve skutečnosti nyní nemá ani půlku životního minima. Příspěvek bude mít vybraný už při dovršení Oliho 2 let.

Celou situaci řeší i na úřadech a pomáhají ji občas i třetí strany. Jenže tento proces bývá zdlouhavý a s nejistým výsledkem. Takže se snaží najít stabilní příjem sama a chystá se přivydělávat si doučováním dětí.

Poděkování

14. 12. 2020

Krásný dobrý den všem, 

S Olikem bychom Vám všem kteří jste se rozhodli nás příběh podpořit z celého srdce poděkovat! Poslední dva měsíce pro nás byly hodně těžké ale nyní víme, ze díky vám budeme mít alespoň v tomto ohledu velkou pomoc a zlepšení ! za vybrané penízky pořídím starší automobil, bezpečnou autosedacku a speciální stravu pro syna. A to vše jen díky Vám, hodným lidem ❤️

Velice si toho vážíme a jsme velmi dojati.

dekujeme

Eva a Olík ❤️

Sbírku již podpořilo 129 dárců

1 000 Kč — J + A + N před rokem

„Přejeme hodně zdraví a co nejklidnější prožití Vánoc. “
500 Kč — Lindexačky 🥨 před rokem

„Držíme pěstičky a ať se Olimu daří co nejlépe. Jeho máma je statečná ženská. Držte se oba 🍀🍀🍀“
222 Kč — Zuzka před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

6 000 Kč — Jakub Kovar před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

68 Kč — Anonymní dárce před rokem

„:)“
121 Kč — LW před rokem

„Hodně štěstí:-)“
777 Kč — Markéta Kubálková před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
88 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
76 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
55 %

100 kroků zpátky do života