Šance pro Oliho

Liberec / Organizer: paní Eva zc.manzes@akcinemuhaz.e

{}
0 %

Šance pro Oliho

Amount raised 82 872 Kč of 80 000 Kč goal
Left -1088 days
104 % z původního cíle
The campaign has ended 11. December 2020

Help by sharing

Jmenuji se Oliver, narodil jsem se v květnu letošního roku a mám nemocné srdíčko. Na svět jsem přišel předčasně v 34tt. Místo v náručí mé maminky, jsem musel strávit nějaký čas v inkubátoru. Přišlo se navíc na to, že mám vrozenou vývojovou vadu srdíčka, tzv. Fallotovu tetralogii.

Krátce po narození mě tak operovali na mimotělním oběhu, vážil jsem tehdy sotva 3 kg. Maminka to oplakala, ale já jsem statečný kluk a operaci jsem zvládl. Nyní mám 4 měsíce, ale nemám zdaleka vyhráno. Po novém roce se chystám nakatetrizaci chlopně a plicní tepny.

Takových zákroků mě v životě ještě pár čeká, ale slibuji, že se nevzdám! Neopustím svou maminku, protože ani ona neopustila mě. O tom, že mě čeká, se dozvěděla až když jsem měl 13 týdnů. Bylo to takové překvapení.

Maminka byla a je nesmírně šťastná, že jsem vstoupil do jejího života. Před pár lety si totiž vyslechla od lékaře, že děti mít pravděpodobně nikdy nebude.Není divu, že jsem pro ni zázrak, za který by položila život. Bojuje za mě jako lvice a já bojují s ní.

Moje maminka je príma, je hrozně hodná a už teď by mohla skládat zkoušky na VŠ ze všech komplikací, co může srdíčko mít. Tolik se snaží, abych byl šťastný a spokojený. Snaží se tak, až mám o ní někdy obavy. Od té doby, co jsem se narodil,se téměř nezastavila.

Bezpečné cesty k lékařům a speciální strava

Protože je Oli vážně nemocné miminko, je pro něj vysoké riziko nákazy viry či bakteriemi. Musí ale chodit na časté kontroly k různým specialistům a také na rehabilitace. Jakákoli cesta veřejnými dopravními prostředky může skončit v nejhorším případě až fatálně.

Váš příspěvek tak půjde na koupi staršího auta, které zajistí bezpečnou dopravu. Pokud se podaří vybrat celá částka, bude si moc maminka dovolit nákup speciální stravy pro syna.

Maminka Oliho nemá rodinu, o kterou by se mohla nyní opřít, žije ve městě, kde nikoho nezná. Má jen Oliho a ten má zas jen ji. Přesto se snaží zvládat velmi těžkou životní a finanční situaci.

Maminka si musela rodičovskou dovolenou zvýšit tak, aby měla alespoň na základní potřeby pro oba. I když ve skutečnosti nyní nemá ani půlku životního minima. Příspěvek bude mít vybraný už při dovršení Oliho 2 let.

Celou situaci řeší i na úřadech a pomáhají ji občas i třetí strany. Jenže tento proces bývá zdlouhavý a s nejistým výsledkem. Takže se snaží najít stabilní příjem sama a chystá se přivydělávat si doučováním dětí.

Poděkování

14. 12. 2020

Krásný dobrý den všem, 

S Olikem bychom Vám všem kteří jste se rozhodli nás příběh podpořit z celého srdce poděkovat! Poslední dva měsíce pro nás byly hodně těžké ale nyní víme, ze díky vám budeme mít alespoň v tomto ohledu velkou pomoc a zlepšení ! za vybrané penízky pořídím starší automobil, bezpečnou autosedacku a speciální stravu pro syna. A to vše jen díky Vám, hodným lidem ❤️

Velice si toho vážíme a jsme velmi dojati.

dekujeme

Eva a Olík ❤️

129 donations

1 000 Kč — J + A + N 3 years ago

“Přejeme hodně zdraví a co nejklidnější prožití Vánoc. ”
500 Kč — Lindexačky 🥨 3 years ago

“Držíme pěstičky a ať se Olimu daří co nejlépe. Jeho máma je statečná ženská. Držte se oba 🍀🍀🍀”
222 Kč — Zuzka 3 years ago

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

6 000 Kč — Jakub Kovar 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

68 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“:)”
121 Kč — LW 3 years ago

“Hodně štěstí:-)”
777 Kč — Markéta Kubálková 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
65 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Merry Christmas for children of single parents
60 %

Merry Christmas for children of single parents

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie
95 %

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie