S větrem v zádech i na invalidním vozíku

Praha 9 / Sbírku organizuje David Zika zc.manzes@29akiz.d

{}
0 %

S větrem v zádech i na invalidním vozíku

Vybráno 74 304 Kč z 166 590 Kč
Zbývá 15 dnů
45 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. června 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se David a je mi 29 let. Před 4 lety se mi stal úraz, který obrátil můj život vzhůru nohama. Měl jsem tu smůlu, že jsem se příliš přiblížil k vysokému napětí, které mnou projelo a způsobilo značné popáleniny na těle. Tento střet mě navíc odhodil několik metrů, kde jsem dopadl na hlavu a zlomil si 3 krční obratle. Poranění míchy v dané oblasti pro mě znamenalo diagnózu kvadruplegie – to znamená, že mám ochrnuté nohy a částečně i ruce.

Poranění bylo natolik závažné, že jsem musel strávit prvních 14 dní v umělém spánku. Během pobytu v nemocnici nastalo spoustu komplikací a z nemocnice mě pustili až po roce. Naštěstí mě během pobytu v nemocnici držely nad vodou návštěvy rodiny a kamarádů, za což jsem jim velice vděčný, protože být v dobrém psychickém stavu je v takových situacích podle mého názoru velmi důležité navzdory okolnostem.

Nyní se snažím bojovat s nepřízní osudu tím, že se chci opět zařadit do normálního života a co nejvíc se osamostatnit. Před úrazem jsem byl sportovní nadšenec a chtěl bych v tom pokračovat i nadále. Pravidelně chodím do posilovny a doma cvičím na strojích pro získání co největší síly, kterou mohu uplatnit k dosáhnutí větší soběstačnosti.

Velmi si užívám jízdy venku, ale kvůli míře svého postižení jsem značně omezen, kam všude se mohu dostat pomocí vlastních sil. V mém okolí jsou místa a terény, kam se nedostanu bez pomoci druhých.

Řešením tohoto problému je přídavný elektropohon k invalidnímu vozíku, kterým bych se mohl sám vypravit a dostat se na daná místa bez závislosti na jiných. Zároveň by mi otevřel dveře k aktivnějšímu životu, abych nebyl omezen pouze na blízké okolí, ale mohl bych cestovat do míst, které by bez pohonu byly pro mě nedosažitelné. Velice mě zaujal elektropohon Triride COMPACT HT, který má dostatečný výkon na zvládání terénu a je kvalitní. Hlavně však jako jeden z mála umožňuje úpravu ovládání i pro lidi s částečně ochrnutýma rukama, a tak by byla jízda na něm příjemná a zejména bezpečná. Také bych si ho byl schopen sám k vozíku připevnit.

Předem velice děkuji všem, kteří mi pomohou se posunout v životě dál.

Sbírku již podpořilo 86 dárců

500 Kč — Vémola před 3 dny

„Good luck! 🤗“
252 Kč — Varta před 4 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

„Přeji hlavně zdraví a držím palce!“
150 Kč — Eli Lucena před týdnem

„Děkuji za možnost pomoci“
777 Kč — Edit Tichá před týdnem

„:-)“
373 Kč — Doris před týdnem

„Hodně sil Davide!!!“
252 Kč — Anonymní dárce před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Vzhůru do nekonečna a ještě dál! :) “
373 Kč — Ančí před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před týdnem