S námi to Jitka znovu rozjede na odlehčeném vozíku!

Slavičín / Sbírku organizuje Jitka Bulíčková

{}

S námi to Jitka znovu rozjede na odlehčeném vozíku!

0 %

Vybráno 61 898 Kč z 84 000 Kč
Zbývá -194 dnů
Sbírka byla ukončena 05. prosince 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Jitka, je mi 32 let a jsem v invalidním důchodu III. stupně. Mám kombinované postiženíDMO, vrozenou vadu pohybového ústrojí a kvadruparézu, která více zasáhla mou pravou stranu, a proto jsem upoutána na invalidní vozík.

Bydlím v rodinném domečku s rodiči ve Slavičíně. Ráda bych si pořídila nový mechanický vozík, který bude odlehčený, protože nemám takovou sílu v rukou, abych utáhla klasický mechanický vozík. Bohužel na něm také potřebuji mít i další speciální úpravy, a tím se dostávám na naprosto astronomickou částku.

Jak sbírka pomůže?

Tento vozík je pro mě nezbytností, abych se mohla po domě pohybovat, tak jako doposud na mém starém vozíku, který mi zcela vyhovuje, ale už dosluhuje.

Mým rodičům by také ušetřil síly, protože i když se snažím být aspoň částečně samostatná, často potřebuji jejich pomoc. Zkoušeli jsme žádat pojišťovnu, ta však žádost zamítla, protože vlastním vozík elektrický. Jsou ale situace, kdy električák používat nemohu a potřebuji ten mechanický.

Na vozíku potřebuji tyto úpravy: tvarovanou opěrku zad, prodloužení brzd, nebo třeba úpravu mechanizmu pro odklápění stupaček, abych je mohla sama obsluhovat, protože se po operaci páteře pořádně nepředkloním.

Nový odlehčený vozík ulehčí život nejen mně, ale i mým rodičům, pro které bude snadnější nakládání a vykládání vozíku z auta a mnoho dalších aktivit, se kterými mi pomáhají.

Také velmi ráda jezdím na výlety s mými kamarády, nebo rodinou. Skladnější a menší vozík bude i zde velkou pomocí a pomůže mi žít lepší život. Zkrátka ať už jsem doma, nebo někam jedu – k lékaři, či za zábavou, elektrický vozík se všude brát nedá.

Nyní používaný mechanický vozík mi také nechtěla pojišťovna proplatit a s maminkou jsme se musely obrátit na nadace a vyřizovat tak spousty papírování.

Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na vás, protože pořízení této kompenzační pomůcky je bohužel i se všemi úpravami, které potřebuji, mimo naše finanční možnosti.

Proto s rodiči moc děkujeme za jakýkoliv příspěvek do sbírky.

Jitka.


poděkování dárcům

17. 01. 2024

Dobrý den ,chtěla bych poděkovat všem dárcům , kteří mi připili na vozík. Děkuji . Bulíčková Jitka

Děkuji za podporu

29. 11. 2023

Zdravím, Děkuji všem , kdo finančně podpořili moji sbírku, nebo jí ještě podpoří. Moc si vážím také sdílení. Děkuji ze <3:) . Sbírka se nachází na 68% a to jen díky vám všem.

Sbírku již podpořilo 58 dárců

„Ať to jezdí 😉“
4 000 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

111 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Ať Ti to jede, Jíťo! :-) Petr, Pavlína a Petra “
500 Kč — Pavlína Kamenčáková před 7 měsíci

2 222 Kč — Brněnští brojleři před 7 měsíci

„Jitko, ať to brzy frčí s menší námahou 👍!“
373 Kč — Markéta Bačová před 7 měsíci

„👊🙂“
373 Kč — Lenka Č. před 7 měsíci

„Hodně štěstí Jíťo :)“
222 Kč — Tomas Gregor před 8 měsíci

1 000 Kč — Dušan Tománek před 8 měsíci

„Ať to slouží“
15 000 Kč — Štefan Horák před 8 měsíci

1 000 Kč — Darca a Pepa před 8 měsíci