Řidičák pro nemocnou Natalii

Náchod / Sbírku organizuje Anna Maria Izáková

{}

Řidičák pro nemocnou Natalii

0 %

Vybráno 14 941 Kč z 14 560 Kč
Zbývá -1150 dnů
Sbírka byla ukončena 23. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Teprve 17letá Natalia trpí genetickou vadou kostí a svalovým onemocněním – myopatickým syndromem. S nemocí se pere od dětství, její stav se bohužel horší. Dojít do nedalekého obchodu? Vyrazit na túru? Nemožné. Mladá slečna má problém s chůzí delší než 10 minut.

Dříve situaci řešila pomocí berlí, ale teď to nejde ani s nimi a musí používat invalidní vozík. Má II. stupeň invalidity. Když to finanční situace dovolí, využívá Natália s maminkou služeb taxíku. To je však finančně zatěžující.

Díky řidičskému průkazu bude Naty více samostatná a nezávislá. Bude moct navštěvovat rehabilitační zařízení a zajistit si i běžné činnosti, jako je obyčejný nákup nebo budoucí cesta do školy.

Ráda by totiž začala dálkové studium střední škole v Hradci Králové.

Natalie žije společně se svou maminkou, která je samoživitelka a navíc pečuje o vnuka Alexandra. I ona se potýká se zdravotními problémy a byl jí přiznán I. stupeň invalidního důchodu. Maminka pracuje v chráněné dílně, finance na řidičský průkaz pro Naty ji bohužel nezbývají. Moc ji trápí, že nemůže svou dceru podpořit a splnit její sen o nezávislosti.

 

Poděkování

27. 04. 2021

Děkuji mnohokrát všem dárcům, kteří podpořili mne a moji dceru. Projevili jste svá velká srdíčka a obrovské pochopení naší situace, za což Vám moc děkuji. Má dcera bude méně omezená ve svém životě. To, co se pro nás ještě včera zdálo být zcela nemožné, se jako zázrakem dnes splnilo. Vaším přispěním již Natalia absolvuje autoškolu a je jen kousek od splnění svého snu. Nemusíme už mít obavy z nedostatku financí, jelikož peníze ze sbírky pokryjí celé výlohy spojené se získáním řidičského průkazu. Všem Vám děkujeme a ze srdce přejeme hodně zdraví. Natalia a její máma

Sbírku již podpořilo 11 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce :-)“
777 Kč — Jana před 3 lety

„Mám zde též sbírku na rehabilit. dcerky a vím,jak důležité je moci se kamkoli dopravit nezávisle na MHD.Banka mi umožnila navýšit půjčku,a tak část míří k Vám :“
9 999 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Lucie Fialová před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Eva před 3 lety

„Držím palce! “
50 Kč — = student, anonymní před 3 lety

„Hodně štěstí“
1 221 Kč — Luboš Hlaváček před 3 lety

„Držím palce“
1 000 Kč — Martina Hýrková před 3 lety