Respitní a pobytová péče pro Františka

Opočnice / Sbírku organizuje Růžena Poborská

{}

Respitní a pobytová péče pro Františka

0 %

Vybráno 49 051 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -1241 dnů
Sbírka byla ukončena 20. ledna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

František je 12letý klučina, který se narodil předčasně. To s sebou přineslo mnoho zdravotních komplikací. Je téměř nevidomý (rozliší pouze světlo a tmu), má DMO – dětskou mozkovou obrnu, středně těžkou mentální retardaci a nízkofunkční autismus s agresivními sklony – poškozuje sebe i ostatní, a má lehce omezenou hybnost levé strany těla.

Fandu vychovávám sama a jednoduché to není. Vyžaduje 24hodinovou péči. Je to náročné jak psychicky, tak fyzicky. Fanda už má velkou sílu, a tak spolu někdy „bojujeme“.

Velmi nám pomáhají respitní a pobytová centra, kam syna mohu vždy na týden umístit. Mohu si pak v klidu dojít k lékaři, na úřad a vyřídit nezbytné věci, které s ním nemohu. A Fanda se zároveň socializuje v jiném prostředí.

Tyto služby jsou pro nás ale finančně velmi náročné. Týden nás stojí 8 800 korun. Musím také často dokupovat pleny. Fanda je nosí celodenně a počet hrazený pojišťovnou bohužel nestačí. Větší výdaje máme i za hygienu, léky a domácnost. Jsme bojovníci a nevzdáváme se, ale i my někdy potřebujeme zastání.

Proto jsem se rozhodla požádat o finanční pomoc. Každá korunka nám velmi pomůže a já za ten týden mohu nabrat nové síly a dech, do dalších dnů. Všem předem moc děkujeme za jakoukoliv částku. Jste úžasní.Poděkování všem milím dárcům

26. 01. 2021

Naši drazí, milí dárci a přátelé. Sbírka skončila a my vám touto cestou s Fandou, chceme velmi poděkovat za vaši štědrost a otevřené srdce. Vase otevřená srdce, nám velmi pomohla na nějakou dobu ulevit od starostí. Vaše štědrost nám pomohla ulehčit kus života. Jste všichni báječní a my vám ze ❤❤❤ děkujeme. Bez vás bychom to nedali. VELKÉ DÍKY VŠEM!!!

Sbírku již podpořilo 38 dárců

877 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přeji Františkovi i jeho mamince Boží požehnání v novém roce.“
1 000 Kč — Miriam Vávrová před 3 lety

„Preji Vam hodne sily! Jste statecna!“
1 000 Kč — Hana Zamrazilova před 3 lety

„přejeme vam z hor hodně zdraví a mnoho úsměvu“
777 Kč — Romana Králová před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přejeme hodně štěstí v novém roce!!!“
1 500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — Kelímci před 3 lety