Respitní a pobytová péče pro Františka

Opočnice / Sbírku organizuje Růžena Poborská

{}
0 %

Respitní a pobytová péče pro Františka

Vybráno 49 051 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -866 dnů
123 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 20. ledna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

František je 12letý klučina, který se narodil předčasně. To s sebou přineslo mnoho zdravotních komplikací. Je téměř nevidomý (rozliší pouze světlo a tmu), má DMO – dětskou mozkovou obrnu, středně těžkou mentální retardaci a nízkofunkční autismus s agresivními sklony – poškozuje sebe i ostatní, a má lehce omezenou hybnost levé strany těla.

Fandu vychovávám sama a jednoduché to není. Vyžaduje 24hodinovou péči. Je to náročné jak psychicky, tak fyzicky. Fanda už má velkou sílu, a tak spolu někdy „bojujeme“.

Velmi nám pomáhají respitní a pobytová centra, kam syna mohu vždy na týden umístit. Mohu si pak v klidu dojít k lékaři, na úřad a vyřídit nezbytné věci, které s ním nemohu. A Fanda se zároveň socializuje v jiném prostředí.

Tyto služby jsou pro nás ale finančně velmi náročné. Týden nás stojí 8 800 korun. Musím také často dokupovat pleny. Fanda je nosí celodenně a počet hrazený pojišťovnou bohužel nestačí. Větší výdaje máme i za hygienu, léky a domácnost. Jsme bojovníci a nevzdáváme se, ale i my někdy potřebujeme zastání.

Proto jsem se rozhodla požádat o finanční pomoc. Každá korunka nám velmi pomůže a já za ten týden mohu nabrat nové síly a dech, do dalších dnů. Všem předem moc děkujeme za jakoukoliv částku. Jste úžasní.Poděkování všem milím dárcům

26. 01. 2021

Naši drazí, milí dárci a přátelé. Sbírka skončila a my vám touto cestou s Fandou, chceme velmi poděkovat za vaši štědrost a otevřené srdce. Vase otevřená srdce, nám velmi pomohla na nějakou dobu ulevit od starostí. Vaše štědrost nám pomohla ulehčit kus života. Jste všichni báječní a my vám ze ❤❤❤ děkujeme. Bez vás bychom to nedali. VELKÉ DÍKY VŠEM!!!

Sbírku již podpořilo 38 dárců

„Růžo, hodně štěstí!🥰“
1 500 Kč — Razin před 2 lety

„držíme palec, máme vás rádi “
121 Kč — od Ondráška před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Šťastný nový rok!“
2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Šťastný nový rok!“
3 000 Kč — Martin Ratolístka před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„přejeme hodně síly, energie, zdravíčka a dobré nálady 😘“
7 300 Kč — Fabíci před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety