Rehabilitace pro usměvavou Lucii

Liberec / Sbírku organizuje Lucie Boučková

{}

Rehabilitace pro usměvavou Lucii

0 %

Vybráno 60 000 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -768 dnů
Sbírka byla ukončena 21. dubna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Lucie z Liberce se vždycky snažila nebýt lhostejná ke svému okolí. Nejen při svém povolání sociální pracovnice, ale i při začleňování lidí s hendikepem do běžného života. Přitom se sama Lucka potýká se zdravotními problémy. Narodila se s dětskou mozkovou obrnou a levostrannou hemiparézou (ochrnutou levou stranou těla).

Lucka už v minulosti podstoupila rehabilitace v centru Adeli Medical Center Piešťany, které jejímu zdravotnímu stavu velmi pomohly. 

Váš příspěvek pomůže dofinancovat další rehabilitační pobyt v tomto zařízení.

„Vím, že všechno stojí peníze a bohužel jich nemám tolik, abych si mohla celý pobyt v Adeli uhradit z vlastních zdrojů. Na potřebnou 2týdenní rehabilitaci mám našetřeno 86 000,- Kč a sbírka je vypsaná na chybějících 60 000,- Kč do celkové částky 146 000,- Kč.“

V čem Lence pomáhá pobyt v ADELI?

Vždy se velmi zmírní její spasticita – křeče a třes, odezní bolesti, zvládá lépe chůzi po schodech a nerovném povrchu. Stane se více soběstačnou. Adeli má navíc oproti běžným lázeňským pobytům efekt dlouhodobý, je však dobré pobyt opakovat každý rok – alespoň z Lenčiny osobní zkušenosti, je to nejlepší 2x do roka (tělo si to totiž cca "půl roku pamatuje").

Lucky příběh

Od dětství žije s diagnózou dětské mozkové obrny. Jako malá absolvovala 2 operace, další operace následovala až v dospělosti.

Přesto, že jejím snem bylo stát se zdravotní sestřičkou, musela se smířit s tím, že tento sen se jí díky jejímu postižení nesplní. Nakonec vystudovala Vyšší odbornou školu sociálně-právní, obor Sociální práce.

V té době se také snažila pomáhat své kamarádce, která po těžké autonehodě zůstala upoutaná na lůžku. Její stav byl zpočátku beznadějný až pobyt, který proběhl shodou okolností právě v Adeli znamenal obrovský zvrat k lepšímu. To bylo poprvé, co se Lucka setkala s tímto zařízením.

Dodnes se snaží pro kamarádku, která bohužel zůstala na vozíčku, spoluorganizovat finanční sbírky.

Dnes prosí Lucka o pomoc vás a děkuje všem, kteří jí tak pomohou zlepšit, či alespoň udržet současný zdravotní stav a soběstačnost.

 

Je to tam! 100% - DĚKUJU

21. 04. 2022

Je to tam! 100% 🙏❤️🙏

Aneb, když máte krásné čtvrteční ráno! ❤️💛

Říkám to pořád, jste neskuteční. Děkuji za tu možnost, děkuji za obrovskou dávku podpory a dekuji Znesnáze21 za to, že jsou! 🙏💛

A již za zanedlouho cesta do ADELI… Díky Vám!! 🙏🍀

Aktuálně vybráno 91%

20. 04. 2022

Děkuji Vám všem, jsme naprosto úžasní. Jsem dojatá Vaší obrovskou podporou. Sbírka za chvilku končí, ale do cíle už je jen kousek. Jsem opravdu vděčná a s radostí Vám tady pak vložím nějakou fotku nebo video z Adeli, protože bez Vás by nebylo prostě nic! I když, jak s oblibou říkám "Jsou věci, které nepředáte, můžete je jen zažít" :-)

ADELI

04. 04. 2022

Děkuji, děkuji všem, za jakýkoliv příspěvek... Do konce sbírky ještě zbývá pár dní, ale já už teď vím, že ADELI bude!

ADELI - termín už za pár týdnů 25.04.2022-07.05.2022...

Děkuji Vám všem, kamarádům, podporovatelům, ale i pravidelným firemním dárcům... Mnozí z Vás si jistě kladou otázku, proč opět Adeli, vždyť si tam byla nedávno? Rehabilitace je třeba opakovat, pomáhá mi to udržet mou soběstačnost s nejdelším efektem.... (A ano, za svůj život už jsem toho vyzkoušela mnoho...)

Přiznávám, že poslední dobou "flákám" fitko i rehabilitace, ale prostě nestíhám. O to víc, ale potřebuju dát své tělo "dohromady" 💛 Mám před sebou spoustu projektů, osobních a snad i pracovních... Jsem neustále na cestách, Praha, Liberec, zanedlouho i Brno... Tam a zpět.. To, že to všechno zvládám, je i díky efektu z Adeli a jsem za to šťastná! Mám před sebou velké cíle, ale s dlouhými plány...🍀 Děkuji, že právě díky Vám je toto možné, protože já již teď vím, že si budu moci plnit své největší sny!❤️

Sbírku již podpořilo 55 dárců

„Přeji úspěšnou rehabilitaci a mnoho zdaru.“
5 528 Kč — Jaroslav Pernica před 2 lety

„Uzij si to :)“
373 Kč — Jana R před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Lucko, fandíme Ti, a přejeme, ať Ti to cvičení pomůže:-)“
10 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 071 Kč — Milan Janeček před 2 lety

„Přeji hodně sil a doufám, že se podaří vybrat zbývající částka na rehabilitační pobyt.“
300 Kč — Petra Tichá před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

840 Kč — Anonymní dárce před 2 lety