Rehabilitace pro Oskárka

Bohumín / Sbírku organizuje Kristýna Žlebková zc.manzes@avokbelz.anytsirk

{}
0 %

Rehabilitace pro Oskárka

Vybráno 215 596 Kč z 47 216 Kč
Zbývá -157 dnů
457 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 12. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Oskárek se narodil v termínu a bez komplikací, domnívali jsme se proto, že je zcela zdravé miminko. Ve třech měsících však dostal první epileptický záchvat. Po sérii vyšetření nám byla sdělena smutná diagnóza. Oskar trpí lissencefalií, vývojovou vadou mozkové tkáně, která je charakteristická absencí mozkových závitů, povrch mozku je prakticky úplně vyhlazen.

Malý Oskárek v květnu oslaví druhé narozeniny. Rád pozoruje světýlka a kontrastní hračky, poslouchá hudbu a zvuk kytary. Lékaři nám bohužel nedokážou říct, jak se bude zdravotní stav našeho chlapečka dále vyvíjet. Víme jen, že po celý svůj život bude odkázán na péči své rodiny a mentálně zůstane na úrovni kojence. Otázkou je i to, zda se vůbec naučí sedět, mluvit nebo sám jíst. Nyní se ani neotočí, ve dne i v noci mu musíme pomáhat.

S Oskárkem pravidelně rehabilitujeme a vidíme, že mu speciální cvičení pomáhá. I když jsou pokroky malé, máme z nich velikou radost. Ve cvičení nepolevujeme.

Rádi bychom Oskarovi dopřáli i Snoezelen terapie ve specializovaném centru v Ostravě, bohužel se jedná o poměrně nákladnou aktivitu, na kterou nám nyní v rodinném rozpočtu nezbývá.

Snoezelen je multifunkční metoda, která se realizuje v upraveném prostředí pomocí světelných a zvukových prvků, vůní a hudby, přičemž jejím cílem je vyvolání smyslových pocitů. Rehabilitace cílí na zlepšení zdravotní stavu rehabilitovaného, a to ve všech složkách osobnosti – tělesné, psychické, sociální i spirituální.

Prosíme proto o příspěvek na dvoutýdenní intenzivní rehabilitaci v ISNA-MSE Verheul neurosenzorické centrum Ostrava. Věříme, že to je další dílek, který může pomoci k pokroku ve vývoji našeho Oskara.

Děkujeme za příspěvky, kterých si velice vážíme!

 

poděkování

poděkování

10. 05. 2021

Když jsem viděl vaši podporu a tu hromadu příspěvků, musím se přiznat, že mě to dojalo! Jste skvělí, fakt! I když teď je to veliký závazek a budu muset cvičit vážně poctivě!

Za penízky navíc prý budou nejen další rehabilitace, ale také nějaké zdravotní pomůcky domů. Zkusím mrknout na mamku a snad koupí i nějakou houpačku - houpání mám teď vážně rád! :)

Děkuju vám všem moc! Budu makat, slibuju!

S láskou a poděkováním Oskárek

Sbírku již podpořilo 143 dárců

„:-)“
7 300 Kč — Kolektiv Zásobování - Deza před 5 měsíci

„Moc na Vás myslíme a držíme palce! 💕“
5 000 Kč — Hrbáčkovi před 5 měsíci

1 111 Kč — RP před 5 měsíci

1 000 Kč — Zátorští před 5 měsíci

5 000 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„Myslím na Vás . ❤️“
2 000 Kč — Karolína M., Kladeruby před 5 měsíci

„Držte se! 💪“
1 500 Kč — Dan před 6 měsíci

2 000 Kč — Radek a Dominika před 6 měsíci

„Přejeme hodně sil! “
1 500 Kč — Tým DOZP Valašské Meziříčí před 6 měsíci

„Buďte silní...“
1 000 Kč — Monika s rodinou před 6 měsíci

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
55 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou
104 %

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace
31 %

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace