Rehabilitace pro Oskárka

Bohumín / Sbírku organizuje Kristýna Žlebková zc.manzes@avokbelz.anytsirk

{}
0 %

Rehabilitace pro Oskárka

Vybráno 181 185 Kč z 47 216 Kč
Zbývá 32 dnů
384 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 18. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Oskárek se narodil v termínu a bez komplikací, domnívali jsme se proto, že je zcela zdravé miminko. Ve třech měsících však dostal první epileptický záchvat. Po sérii vyšetření nám byla sdělena smutná diagnóza. Oskar trpí lissencefalií, vývojovou vadou mozkové tkáně, která je charakteristická absencí mozkových závitů, povrch mozku je prakticky úplně vyhlazen.

Malý Oskárek v květnu oslaví druhé narozeniny. Rád pozoruje světýlka a kontrastní hračky, poslouchá hudbu a zvuk kytary. Lékaři nám bohužel nedokážou říct, jak se bude zdravotní stav našeho chlapečka dále vyvíjet. Víme jen, že po celý svůj život bude odkázán na péči své rodiny a mentálně zůstane na úrovni kojence. Otázkou je i to, zda se vůbec naučí sedět, mluvit nebo sám jíst. Nyní se ani neotočí, ve dne i v noci mu musíme pomáhat.

S Oskárkem pravidelně rehabilitujeme a vidíme, že mu speciální cvičení pomáhá. I když jsou pokroky malé, máme z nich velikou radost. Ve cvičení nepolevujeme.

Rádi bychom Oskarovi dopřáli i Snoezelen terapie ve specializovaném centru v Ostravě, bohužel se jedná o poměrně nákladnou aktivitu, na kterou nám nyní v rodinném rozpočtu nezbývá.

Snoezelen je multifunkční metoda, která se realizuje v upraveném prostředí pomocí světelných a zvukových prvků, vůní a hudby, přičemž jejím cílem je vyvolání smyslových pocitů. Rehabilitace cílí na zlepšení zdravotní stavu rehabilitovaného, a to ve všech složkách osobnosti – tělesné, psychické, sociální i spirituální.

Prosíme proto o příspěvek na dvoutýdenní intenzivní rehabilitaci v ISNA-MSE Verheul neurosenzorické centrum Ostrava. Věříme, že to je další dílek, který může pomoci k pokroku ve vývoji našeho Oskara.

Děkujeme za příspěvky, kterých si velice vážíme!

 

Sbírku již podpořilo 131 dárců

500 Kč — Anonymní dárce včera

250 Kč — Michaela Maňáková včera

„Myslíme na Vás“
500 Kč — Miluška Kristková - Podlesí před 2 dny

„Přeji Vám dostatek sil ❤️“
250 Kč — Karolína Výchopňová před 2 dny

„Buďte silní!!!“
1 000 Kč — Prášilovi před 4 dny

„Kristy co jsem se o vás dozvěděla nemůžu na vás přestat myslet. Držím palce a přeju ať rehabilitace malému i vám pomáhá. Držte se!“
1 000 Kč — Táňa B. před 5 dny

„Hodně sil.“
121 Kč — Martin Vašica před 5 dny

1 000 Kč — Hali a Oli Bártkovi před 5 dny

„Hodně sil“
500 Kč — Monika V. před 5 dny

1 000 Kč — Menšíkovi starší 48 před 2 týdny

Další běžící sbírky

Řidičák pro nemocnou Natalii
25 %

Řidičák pro nemocnou Natalii

Speciální kolo pro nemocného Štěpána
49 %

Speciální kolo pro nemocného Štěpána

Lepší život pro Maggie
42 %

Lepší život pro Maggie