Rehabilitace pro Oskárka

Bohumín / Organizer: Kristýna Žlebková zc.manzes@avokbelz.anytsirk

{}
0 %

Rehabilitace pro Oskárka

Amount raised 215 596 Kč of 47 216 Kč goal
Left -1132 days
457 % z původního cíle
The campaign has ended 12. May 2021

Help by sharing

Oskárek se narodil v termínu a bez komplikací, domnívali jsme se proto, že je zcela zdravé miminko. Ve třech měsících však dostal první epileptický záchvat. Po sérii vyšetření nám byla sdělena smutná diagnóza. Oskar trpí lissencefalií, vývojovou vadou mozkové tkáně, která je charakteristická absencí mozkových závitů, povrch mozku je prakticky úplně vyhlazen.

Malý Oskárek v květnu oslaví druhé narozeniny. Rád pozoruje světýlka a kontrastní hračky, poslouchá hudbu a zvuk kytary. Lékaři nám bohužel nedokážou říct, jak se bude zdravotní stav našeho chlapečka dále vyvíjet. Víme jen, že po celý svůj život bude odkázán na péči své rodiny a mentálně zůstane na úrovni kojence. Otázkou je i to, zda se vůbec naučí sedět, mluvit nebo sám jíst. Nyní se ani neotočí, ve dne i v noci mu musíme pomáhat.

S Oskárkem pravidelně rehabilitujeme a vidíme, že mu speciální cvičení pomáhá. I když jsou pokroky malé, máme z nich velikou radost. Ve cvičení nepolevujeme.

Rádi bychom Oskarovi dopřáli i Snoezelen terapie ve specializovaném centru v Ostravě, bohužel se jedná o poměrně nákladnou aktivitu, na kterou nám nyní v rodinném rozpočtu nezbývá.

Snoezelen je multifunkční metoda, která se realizuje v upraveném prostředí pomocí světelných a zvukových prvků, vůní a hudby, přičemž jejím cílem je vyvolání smyslových pocitů. Rehabilitace cílí na zlepšení zdravotní stavu rehabilitovaného, a to ve všech složkách osobnosti – tělesné, psychické, sociální i spirituální.

Prosíme proto o příspěvek na dvoutýdenní intenzivní rehabilitaci v ISNA-MSE Verheul neurosenzorické centrum Ostrava. Věříme, že to je další dílek, který může pomoci k pokroku ve vývoji našeho Oskara.

Děkujeme za příspěvky, kterých si velice vážíme!

 

poděkování

10. 05. 2021

Když jsem viděl vaši podporu a tu hromadu příspěvků, musím se přiznat, že mě to dojalo! Jste skvělí, fakt! I když teď je to veliký závazek a budu muset cvičit vážně poctivě!

Za penízky navíc prý budou nejen další rehabilitace, ale také nějaké zdravotní pomůcky domů. Zkusím mrknout na mamku a snad koupí i nějakou houpačku - houpání mám teď vážně rád! :)

Děkuju vám všem moc! Budu makat, slibuju!

S láskou a poděkováním Oskárek

143 donations

“:-)”
7 300 Kč — Kolektiv Zásobování - Deza 3 years ago

“Moc na Vás myslíme a držíme palce! 💕”
5 000 Kč — Hrbáčkovi 3 years ago

1 111 Kč — RP 3 years ago

1 000 Kč — Zátorští 3 years ago

5 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Myslím na Vás . ❤️”
2 000 Kč — Karolína M., Kladeruby 3 years ago

“Držte se! 💪”
1 500 Kč — Dan 3 years ago

2 000 Kč — Radek a Dominika 3 years ago

“Přejeme hodně sil! ”
1 500 Kč — Tým DOZP Valašské Meziříčí 3 years ago

“Buďte silní...”
1 000 Kč — Monika s rodinou 3 years ago

Discover more

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc
0 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Cesta k Baltu - Volume VII
68 %

Cesta k Baltu - Volume VII

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!
15 %

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!