Rehabilitace pro Oskárka

Bohumín / Organizer: Kristýna Žlebková zc.manzes@avokbelz.anytsirk

{}
0 %

Rehabilitace pro Oskárka

Amount raised 215 596 Kč of 47 216 Kč goal
Left -1159 days
457 % z původního cíle
The campaign has ended 12. May 2021

Help by sharing

Oskárek se narodil v termínu a bez komplikací, domnívali jsme se proto, že je zcela zdravé miminko. Ve třech měsících však dostal první epileptický záchvat. Po sérii vyšetření nám byla sdělena smutná diagnóza. Oskar trpí lissencefalií, vývojovou vadou mozkové tkáně, která je charakteristická absencí mozkových závitů, povrch mozku je prakticky úplně vyhlazen.

Malý Oskárek v květnu oslaví druhé narozeniny. Rád pozoruje světýlka a kontrastní hračky, poslouchá hudbu a zvuk kytary. Lékaři nám bohužel nedokážou říct, jak se bude zdravotní stav našeho chlapečka dále vyvíjet. Víme jen, že po celý svůj život bude odkázán na péči své rodiny a mentálně zůstane na úrovni kojence. Otázkou je i to, zda se vůbec naučí sedět, mluvit nebo sám jíst. Nyní se ani neotočí, ve dne i v noci mu musíme pomáhat.

S Oskárkem pravidelně rehabilitujeme a vidíme, že mu speciální cvičení pomáhá. I když jsou pokroky malé, máme z nich velikou radost. Ve cvičení nepolevujeme.

Rádi bychom Oskarovi dopřáli i Snoezelen terapie ve specializovaném centru v Ostravě, bohužel se jedná o poměrně nákladnou aktivitu, na kterou nám nyní v rodinném rozpočtu nezbývá.

Snoezelen je multifunkční metoda, která se realizuje v upraveném prostředí pomocí světelných a zvukových prvků, vůní a hudby, přičemž jejím cílem je vyvolání smyslových pocitů. Rehabilitace cílí na zlepšení zdravotní stavu rehabilitovaného, a to ve všech složkách osobnosti – tělesné, psychické, sociální i spirituální.

Prosíme proto o příspěvek na dvoutýdenní intenzivní rehabilitaci v ISNA-MSE Verheul neurosenzorické centrum Ostrava. Věříme, že to je další dílek, který může pomoci k pokroku ve vývoji našeho Oskara.

Děkujeme za příspěvky, kterých si velice vážíme!

 

poděkování

10. 05. 2021

Když jsem viděl vaši podporu a tu hromadu příspěvků, musím se přiznat, že mě to dojalo! Jste skvělí, fakt! I když teď je to veliký závazek a budu muset cvičit vážně poctivě!

Za penízky navíc prý budou nejen další rehabilitace, ale také nějaké zdravotní pomůcky domů. Zkusím mrknout na mamku a snad koupí i nějakou houpačku - houpání mám teď vážně rád! :)

Děkuju vám všem moc! Budu makat, slibuju!

S láskou a poděkováním Oskárek

143 donations

“... hodně sil...❤️”
5 000 Kč — Lidka a Ota Šnajdrovi 3 years ago

“Hodně sil ...”
2 000 Kč — Gerlovi st. Kladeruby 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

250 Kč — Michaela Maňáková 3 years ago

“Myslíme na Vás”
500 Kč — Miluška Kristková - Podlesí 3 years ago

“Přeji Vám dostatek sil ❤️”
250 Kč — Karolína Výchopňová 3 years ago

“Buďte silní!!!”
1 000 Kč — Prášilovi 3 years ago

“Kristy co jsem se o vás dozvěděla nemůžu na vás přestat myslet. Držím palce a přeju ať rehabilitace malému i vám pomáhá. Držte se!”
1 000 Kč — Táňa B. 3 years ago

“Hodně sil.”
121 Kč — Martin Vašica 3 years ago

1 000 Kč — Hali a Oli Bártkovi 3 years ago

Discover more

Zachraňme Vilíka – čas běží
8 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
10 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem
45 %

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem