Ragbyový invalidní vozík pro Vojtu

Ostrava / Sbírku organizuje Sportovní klub SK Ostrava

Ragbyový invalidní vozík pro Vojtu

0 %

Vybráno 152 010 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -528 dnů
Sbírka byla ukončena 12. února 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dobrý den,

jmenuji se Vojtěch Konečný a je mi 30 let. Na konci roku 2015 jsem prodělal úraz páteře, kdy jsem si rozdrtil šestý krční obratel a poškodil míchu. To mělo za následek ochrnutí dolních končetin a do značné míry i rukou a trupu, tedy spastickou tetraplegii. Z důvodu této nešťastné události jsem odkázán na invalidní vozík.

Již před úrazem jsem byl velmi aktivní člověk. Hrál jsem fotbal a věnoval se hasičskému sportu. Ve volném čase jsem rád jezdil na kole, nebo chodil plavat.

Se sportem pokračuji na plné obrátky i na vozíku.

Věnuji se atletice, kde se mi podařilo kvalifikovat na několik Mistrovství světa i Evropy. Mojí velkou vášní je však ragby vozíčkářů. Letos jsme se s mým týmem SK Ostrava stali mistry České národní ligy!

Cesta na Mistrovství Evropy 2023

Chci se v tomto sportu posouvat dále a rád bych reprezentoval svou zem na Mistrovství Evropy 2023 skupiny A ve velšském Cardiffu. Ragby je tvrdá hra a sportovní vozíky musí tedy být velmi odolné a zároveň lehké. Dále musí splňovat spoustu technických kritérií a sedět sportovci přesně na tělo. Můj starý vozík však téměř nic z tohoto nesplňuje, což mě velmi brzdí v dalším vývoji. Nevyhovuje mi obzvláště, protože jsem musel před časem podstoupit reoperaci páteře, po které se můj stav bohužel nenávratně zase o něco zhoršil.

Po konzultaci se zkušenými hráči a vedením reprezentace jsem se rozhodl pro ragby vozík australské značky Melrose Wheelchairs. Tato renomovaná firma zajišťuje vysoký standard a kvalitu, která je mezinárodní úrovni naprosto nezbytná. Cena tohoto speciálního sportovního vozíku se pohybuje okolo 200 000 Kč.

Tuto částku naneštěstí nejsem schopen uhradit, jelikož je mi v současné době invalidní důchod jediným příjmem. Sportovní příprava obnáší navíc nemalé náklady, zejména na dojíždění. Každým dnem se nám s mou milovanou přítelkyní má narodit dítě, což s sebou kromě euforie a starostí ponese další výdaje.

Dovoluji si Vás proto požádat o pomoc se splněním svého sportovního snu.

 

Děkuji s přáním příjemných svátků

Vojta

Díky Vám všem !!!

22. 02. 2023

Vážení Podporovatelé / Přispěvovatelé,

touto cestou bych Vám chtěl co nejsrdečněji poděkovat. Díky Vaší štědrosti,  se dokázala vybrat celá požadovaná částka, za účelem  koupě sportovního ragbyového vozíku, který by jsem si nemohl jen z vlastních finančních zdrojů dovolit a pokryje tak velkou část jeho pořizovacích nákladů.

Na novém vozíku se pokusím naplnit celý svůj sportovní  potenciál v tomto tvrdém sportu a to nejen na národní, ale taky mezinárodní scéně vozíčkářského ragby. Ještě jednou Vám patří můj obrovský dík.

S úctou Vojta

Milí podporovatelé,

05. 01. 2023

chtěl bych také všem dárcům popřát vše nejlepší do nového roku a poděkovat i za SK Ostrava jako iniciátora sbírky a Vojtův domácí sportovní klub.

Vážíme si Vašeho zájmu i solidarity a rádi Vás uvítáme třeba jako diváky na lize 27.-28. května v Ostravě. Bližší informace o našich aktivitách najdete na facebook.com/rugby.sk.ostrava.

S pozdravem za celý klub,

předseda Pavel Ermis.

Poděkování

04. 01. 2023

Vážení dárci,

chci Vám všem upřímně a z celého srdce poděkovat za to, že jste mi z velké části pomohli zafinancovat nový ragbyový vozík, který není zrovna levnou záležitostí. Jsem Vám velmi zavázán a slibuji, že se pokusím maximálně naplnit svůj potenciál v této tvrdé hře, ragby vozíčkářů. Věřím, že díky tvrdé práci a nové káře obhájíme titul v národní lize a podaří se mi opět kvalifikovat do národního týmu, který se v letošním roce zúčastní Mistrovství Evropy v Cardiffu.

Děkuji s velkým D

Vojta

Sbírku již podpořilo 162 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Lenka před 2 lety

10 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 626 Kč — Obas Lenka před 2 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ať Ti to sviští! “
5 000 Kč — Zuzana před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

327 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety