Psychologická péče pro osoby s omezenou mobilitou

Křelov-Břuchotín / Sbírku organizuje Pružná psychologie, z. ú.

{}

Psychologická péče pro osoby s omezenou mobilitou

0 %

Vybráno 4 641 Kč z 140 000 Kč
Zbývá -147 dnů
Sbírka byla ukončena 22. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme začínající prospěšná organizace, která se zaměřuje na poskytování mobilní psychologické péče lidem, kteří mají problémy s mobilitou. Jedná se o nemocné a hendikepované spoluobčany i o pečující osoby, které se o slabé a hendikepované starají. Včetně maminek v šestinedělí a seniorů. Tyto životní role a situace jsou často spjaty s nadměrnou psychickou zátěží, dlouhodobým tlakem a prohlubující se sociální izolací.

Chceme, aby pomoc byla skutečnou pomocí a věříme, že si v životě oporu zaslouží každý, včetně těch, kteří se k psychologovi nemohou dostavit osobně.

Klienty budeme navštěvovat v jejich přirozeném domácím prostředí a přizpůsobíme se jejich časovým možnostem.

V současnosti chceme působit v Olomouci a okolí, kde máme rovněž řadu pracovních i osobních kontaktů na lokální sociální služby, a tedy i na klienty, kteří by naši službu rádi využívali. Lidé, pro které projekt vzniká však nemohou hradit celou péči, včetně výloh za cestu v takové výši, aby mohla organizace fungovat z vlastních zdrojů.

Výtěžek sbírky bude použít na rozjezd psychologických služeb pro lidi s omezenou mobilitou.

Motivace k založení Pružné psychologie byla čistě osobní – sami jsme podobnou službu chtěli využít, ale hledali jsme ji marně. I nám do života vešly výzvy jako nemoc, miminko či imobilita. Není třeba zastírat, že se jedná o výzvy náročné. Právě na těchto zkušenostech myšlenka Pružné psychologie vznikala, proto věříme, že přinese adekvátní pomoc a podporu, tam kde je jí třeba.

manželé Richterovi – zakladatelé projektu

Jsme mladí psychologové, absolventi jednooborového studia s profesní zkušeností v sociálních službách i zdravotnictví a dále se vzděláváme v postgraduálních studiích. V této práci vidíme smysl a potřebnost, avšak stojíme teprve na začátku nové organizace. Vše jednou začíná, proto doufáme, že Vás projekt osloví a společně se posuneme zase o krůček blíž k našim cílům.

Sbírku již podpořilo 5 dárců

2 112 Kč — Adela před 9 měsíci

1 000 Kč — jan bigel před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem