Psychologická péče pro osoby s omezenou mobilitou

Ostrava / Organizer: Pružná psychologie, z. ú. zc.tsop@rethcir.d

{}
0 %

Psychologická péče pro osoby s omezenou mobilitou

Amount raised 4 641 Kč of 140 000 Kč goal
Left 56 days
3 % z původního cíle
The campaign has ended 31. January 2024

Help by sharing

Jsme začínající prospěšná organizace, která se zaměřuje na poskytování mobilní psychologické péče lidem, jež mají problémy s mobilitou. Jedná se o nemocné a hendikepované spoluobčany i o pečující osoby, které se o slabé a hendikepované starají. Včetně maminek v šestinedělí a seniorů. Tyto životní role a situace jsou často spjaty s nadměrnou psychickou zátěží, dlouhodobým tlakem a prohlubující se sociální izolací.

Chceme, aby pomoc byla skutečnou pomocí a věříme, že si v životě oporu zaslouží každý, včetně těch, kteří se k psychologovi nemohou dostavit osobně. Proto budeme klienty navštěvovat v jejich přirozeném domácím prostředí a přizpůsobíme se jejich časovým možnostem.

V současnosti chceme působit v Olomouci a okolí, kde máme rovněž řadu pracovních i osobních kontaktů na lokální sociální služby, a tedy i na klienty, kteří by naši službu rádi využívali. Lidé, pro které projekt vzniká však nemohou hradit celou péči, včetně výloh za cestu v takové výši, aby mohla organizace fungovat z vlastních zdrojů. Proto bude výtěžek sbírky použit na chod služeb poskytovaných organizací Pružná psychologie, z. ú, zejména na to, aby se pomoc mohla dostat k co nejširšímu počtu zájemců a bylo možné se spoluúčastí pokrýt náklady na poskytování psychologické péče, včetně odměn a platů zaměstnanců.

Motivace k založení Pružné psychologie byla čistě osobní - sami jsme podobnou službu chtěli využít, ale hledali jsme ji marně. I nám do života vešly výzvy jako nemoc, miminko či imobilita. Není třeba zastírat, že se jedná o výzvy náročné. Právě na těchto zkušenostech myšlenka Pružné psychologie vznikala, proto věříme, že přinese adekvátní pomoc a podporu, tam kde je jí třeba. (manželé Richterovi, zakladatelé projektu)

Jsme mladí psychologové, absolventi jednooborového studia s profesní zkušeností v sociálních službách i zdravotnictví a dále se vzděláváme v postgraduálních studiích. V této práci vidíme smysl a potřebnost, avšak stojíme teprve na začátku cesty nové organizace. Vše jednou začíná, proto doufáme, že Vás projekt osloví a posuneme se zase o krůček blíž k našim cílům.

5 donations

2 112 Kč — Adela 2 months ago

1 000 Kč — jan bigel 5 months ago

777 Kč — Anonymous donor 5 months ago

252 Kč — Anonymous donor 7 months ago

500 Kč — Anonymous donor 7 months ago