Pro samoživitelku Michaelu a malého Luboška na dřevo na zimu.

Vítkov / Sbírku organizuje Michaela Schromová

{}

Pro samoživitelku Michaelu a malého Luboška na dřevo na zimu.

0 %

Vybráno 2 500 Kč z 25 000 Kč
Zbývá -555 dnů
Sbírka byla ukončena 09. prosince 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Michaela a jsem hrdá maminka 5měsíčního chlapečka Luboška. Jsem samoživitelka a disponuji skromným rozpočtem, a tak bohužel žijeme v otřesných podmínkách – v našem bytě se začala objevovat plíseň a již se začíná šířit tak, že je to opravdu alarmující. Samozřejmě jsem se snažila tuto situaci primárně řešit s majitel bytu, ale nereaguje na moje urgence.

Problémy v nájemním bytě

Nájem mám již tak na svůj rozpočet vysoký, přesto si ale musím na vlastí náklady pořizovat drahé prostředky proti plísni, to ale stejně dlouhodobě situaci neřeší. Dalším problémem se ukázal být kotel na tuhá paliva, který je taktéž v dezolátním stavu a je jedinou naší možností, jak si zatopit.

Byt je velmi vlhký a chladný, proto je také terčem častého tvoření plísně. Blíží se zima a já se začínám obávat, co s námi s Luboškem bude – nemám totiž finance na potřebné dřevo, abych mohla chlad a vlhkost v bytě vyřešit a tím i částečně eliminovat problémy s tvořící se plísní. Sotva vycházím s financemi na stravu, základní hygienu a nájemné. Proto bych chtěla touto cestou požádat o Vaši pomoc s pořízením dřeva na zimu.

Lubošek musí být kvůli podmínkám v bytě neustále navlečený a v panujícím vlhku se tvoří nevyhovující podmínky pro jeho růst a vývoj.

Začaly se mu objevovat flíčky na tělíčku. Hned jsem vyhledala odbornou pomoc a zatím jsme dostali mastičku, ale nelepší se to. Obávám se, že by příčinou mohl být ekzém z plísně. Jsem z Vítkova, kde je nouze o byty, proto se mi nepodařilo zajistit nám zatím lepší bydlení. Musíme ale i nadále nějak přečkat tyto časy, a proto se na Vás obracím, jelikož nevím kudy kam.

Situaci s bydlením, ale aktivně dál řeším. Nejdříve se musím postarat alespoň o teplý domov a zbavit se i vlhkosti, která tu panuje, a pak budu dál aktivně řešit, co a jak dál. Spolupracuji se SAS ve Vítkově a jeho sociální pracovnicí, která se mi snaží pomoci, a proto mě doporučila na tuto sbírku.

Moc Vám děkuji za každou poskytnutou pomoc, díky které to teď přečkáme.za pomoc

Sbírku již podpořilo 2 dárců

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety