Princezna Sofinka s autismem potřebuje vaši pomoc

Nové Heřminovy / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Princezna Sofinka s autismem potřebuje vaši pomoc

0 %

Vybráno 4 675 Kč z 36 400 Kč
Zbývá -11 dnů
Sbírka byla ukončena 11. února 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Náš život se obrátil naruby, když se Sofinka narodila o měsíc dříve po komplikovaném a rizikovém porodu.

Hned pár dní po porodu jí byla zjištěna nedomykavost chlopní a síňového septa na srdíčku. Byla tedy hned převezena do nemocnice v Ostravě, kde strávila měsíc na pozorování. Po propuštění z nemocnice se jevila jako běžné miminko. Jen moc nejedla a nedívala se do očí. Jelikož nemohla delší dobu ležet na bříšku, tak se začal řešit její opožděný vývoj. Sofinka se nakonec rozjedla a začala jíst vše a kolem roku začala žvatlat a říkat první slova jako je máma, táta, mňam, ne a podobně.

Kolem roku a půl ale onemocněla a chvíli nato se začala chovat jako úplně jiné dítě.

Přestala jíst spoustu věcí, přestala říkat vše, co se naučila a chodit začala až po roce a půl. Sofinka navíc začala k tomu všemu stavět vše do řady, chodit po špičkách, stále poskakovala a úplně přestala navazovat oční kontakt. Doktorka nás informovala, že to ještě nic neznamená a vše dožene. Ale dcera stárla a vše se zhoršovalo. Dcera měla 2 roky a nemluvila, stále měla plínky, nereagovala na jméno ani na volání, zkrátka jako by nás nevnímala. Objednali jsme se s ní tedy k psycholožce, kde nám na začátku bylo sděleno, že má opožděný vývoj. Před 3. rokem se to ale stále nezlepšilo, a to nám už bylo sděleno, že má lehkou psychomotorickou retardaci, ADHD a Autismus.

Život se nám v tu chvíli obrátil na ruby a mi začali hledat, co to znamená, obnáší a jakou šanci má na normální plnohodnotný život. Začalo nám ježdění po doktorech a spousta vyšetření.

Zařídili jsme si ranou péči, která za malou jezdí zhruba co 2 měsíce, a která nám poradila pro malou terapie, které by ji mohli trochu pomoc s chápáním a začleněním se do běžného života. Malá nemluví, stále nosí plínky, sama se nenají a potřebuje stále naši pomoc a péči.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na terapie pro Sofinku, které se skládají například z muzikoterapií, canisterapie a ergoterapie.

Dále bude navštěvovat terapie v Krnově v jiném světě. Také budou použity na speciální pomůcky pro děti s autismem a na vytvoření adekvátního prostoru pro hraní a relaxaci.

Sofinka je spokojené dítě, které ale mívá záchvaty vzteku, které občas vyústí až k tomu, že na chvíli přestane dýchat. Malá nerozumí našemu světu a nechápe ho, tak jak ostatní děti. Neuvědomuje si nebezpečí, a tak je schopná vběhnout pod jedoucí auto, či spadnout z velké výšky.

Terapie malé pomohou ke zvládání vzteku, empatie, orientace, uvědomění si situace a aspoň trochu se začlenit do běžného života. 

Děkujeme.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Sbírku již podpořilo 11 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Držím palce :)“
200 Kč — Petr před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

700 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

50 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci