Příměstský tábor pro autistu Štěpánka

Praha / Sbírku organizuje Eliška Procházková

{}

Příměstský tábor pro autistu Štěpánka

0 %

Vybráno 10 522 Kč z 10 000 Kč
Zbývá -1210 dnů
Sbírka byla ukončena 31. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Štěpánek byl od narození obrovský bojovník! Narodil se předčasně v 31. týdnu těhotenství o dvě minuty dříve než jeho ségra Beátka. I když velmi dobře zvládl všechny komplikace jako krvácení do mozku, dušení a cystu na mozku, je od malička opožděný ve vývoji.

„Věřila jsem, že si neponese žádné zdravotní komplikace. Už v brzké době se ukázalo, že tomu tak nebude,“ vzpomíná maminka.

Neurologické poškození se začalo projevovat postižením nožiček. Štěpánek nemluvil a motoricky na tom nebyl vůbec dobře. Všeho se lekal, neustále plakal a objevila se i chronická nespavost, kdy spal jen 2-3 hodiny denně.

V 1,5 letech pojala neuroložka podezření na autismus. S diagnózou se čekalo do 2,5 let, kdy bylo čím dál více vidět, že má Štěpánek jasné rysy autismu, což se následně potvrdilo.

Dnes je Štěpánkovi 6 let a je na úrovni dvouletého dítěte. Sám se nenají, nemluví, stále je na plenkách, celkově je nesoběstačný v běžném životě. Jinak je ale Štěpán veselý chlapec.

Ráda bych touto cestou pro syna vybrala částku na víkendové odlehčovací pobyty a letní příměstský tábor. Jsem maminka samoživitelka a některé výdaje už jsou nad můj rozpočet.

Syn chodí do soukromé speciální školky od neziskové organizace NAUTIS: Národní ústav pro autismus, která pořádá i tyto odlehčovací pobyty a tábor. Děkuji všem, kdo Štěpánkovi umožní užít si výlety a tábor s kamarády ze školky.

Poděkování

29. 03. 2021

Vážení a milí dárci,

všem moc děkuji, že jste přispěli Štěpánkovi na příměstský tábor a výlety/asistenční službu od neziskové organizace Nautis. Všechny finanční prostředky, i nad rámec cílové částky, budou použity na služby poskytované Nautisem (Národní ústav pro autismus).

Štěpánek s maminkou

Sbírku již podpořilo 21 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — BJ před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ať se tábor líbí “
777 Kč — Koníčkovi před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodne sil a zdravi!“
121 Kč — Kristina před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Daniel J. před 3 lety