Pozorovat svět a vyrazit na výlet! Speciální kočárek pro Fabiánka

Brno / Sbírku organizuje Monika Přidalová

{}

Pozorovat svět a vyrazit na výlet! Speciální kočárek pro Fabiánka

0 %

Vybráno 52 760 Kč z 52 760 Kč
Zbývá -1151 dnů
Sbírka byla ukončena 28. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Do jedné srpnové noci roku 2013 jsme žili poklidný rodinný život jako mnoho ostatních. Pak přišlo bez varování velké krvácení, převoz sanitkou, odloučená placenta a boj o život mě a mého nenarozeného miminka. Fabiánek se narodil o 10 týdnů dříve, menší, bez dozrálých plic, ale zdravý. Svitla naděje!

Bohužel jeho mozkové cévy porodní průběh nezvládly, popraskaly a krev zalila celou levou část mozku. Tohle se nedá léčit a ani operovat. Byli jsme naprosto nepřipravení a zmatení. Souhrnně se celkový stav syna vyvinul v hypotonickou dětskou mozkovou obrnu a těžkou mentální retardaci. Nevzdali jsme se.

Mimo návštěvy speciální školy jezdíme pravidelně na terapie po celé ČR. Bez nich a bez pomoci druhých lidí by syn zůstal zřejmě nehybným. Vše je finančně náročné a před námi teď stojí další investice.

Fabiánkovi dosloužil původní zdravotní kočárek a vybrali jsme mu proto nový. Kočárek je uzpůsobený jeho zdravotním potřebám a splňuje specifika bezpečnosti při jízdě. Pomůže nám také na dlouhých cestách, při nepřízni počasí či při výletech. 

Cesta malého bojovníka

Ze snů a představ o budoucnosti přišlo rychlé probuzení do reality, především při doporučení lékařů odložit syna do ústavu. Takhle tedy ne! První roky byly extrémně vysilující, jeho sestřička neměla ani 2 roky…

K větším pokrokům začalo docházet při stabilizaci epilepsie. Záchvaty totiž často způsobovaly vývojové návraty a znovu učení již zvládnutého. Poslední kontrola na EEG bohužel ukázala, po dvou letech klidu, opětovnou epileptickou aktivitu mozku. Fabiánek sám je velký bojovník a ruku v ruce s námi a péčí všech terapeutů dělá neustálé pokroky. Zatím sám nechodí, naučil se sedět, s oporou se postaví a udělá nějaký krok, nemluví, ale naučil se základy komunikace pomocí kartiček s obrázky. Miluje společnost, zvířátka, hry s míčem, koupání a jízdu na Lopedu.

Prosíme touto sbírkou o finanční pomoc, sami nejsme schopni tvořit rezervy a Fabiánek potřebuje nový zdravotní kočárek co nejdříve.

Moc vám touto cestou děkujeme!

Kočár doma

05. 11. 2021

Zdravím všechny, kteří mi pomohli naplnit cíl sbírky. Kočárek mám konečně doma. Vše bylo složitější, než byly původní plány, díky zahraničnímu dodavateli. Nakonec vše dobře dopadlo. Moc vám děkuji.

Teď jsme všichni nemocní, ale časem doplním i nějakou fotečku.

Váš Fabiánek

Realizace

11. 06. 2021

Všem co Fabiánkovi finančně přispěli z celého srdce děkujeme. Momentálně pracujeme na realizaci pořízení.

Fabiánek s rodinou

Navýšení sbírky

14. 05. 2021

Všechny dárce obrovsky zdravím a moc děkuji za podporu a Vaši pomoc. Jste úžasní!

Minulý týden jsem absolvoval v Ostravě testovací jízdu a zkoušení speciálního pro mne uzpůsobeného kočárku. Nakonec jsme se s prodejcem a distributorem dohodli, že bude třeba zvolit druhý model kočárku, větší než ten původně vybraný. Mám prostě strašně dlouhé nohy! Záda by se dala zvyšovat ještě dlouho, ale nohy už by brzy nestačili.

Budu rád, když mi větší velikost vydrží na hodně dlouhou dobu, i když ještě porostu. Třeba už pak nebudu potřebovat k pohybu kočár ani vozík, protože budu skákat přes kaluže!

Bohužel větší model je dražší a tak jsem musel zvýšit cílovou částku sbírky. Posílám všem obrovského hudlana :-) :-) :-)

Váš lumpík Fabiánek

Sbírku již podpořilo 64 dárců

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přeji Fabiánkovy spoustu krásných výletů... ;-) “
444 Kč — Petr Doležel před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Pro Fabiánka od OA Míši. “
200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Petr a Míša před 3 lety

„❤️“
500 Kč — Markéta Hockicko před 3 lety

121 Kč — Sára před 3 lety

„Snad to trochu pomůže... Držte se.“
200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety