Pozorovat svět a vyrazit na výlet! Speciální kočárek pro Fabiánka

Brno / Sbírku organizuje Monika Přidalová zc.manzes@m.ebeohp

{}
0 %

Pozorovat svět a vyrazit na výlet! Speciální kočárek pro Fabiánka

Vybráno 39 034 Kč z 45 760 Kč
Zbývá 17 dnů
85 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 28. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Do jedné srpnové noci roku 2013 jsme žili poklidný rodinný život jako mnoho ostatních. Pak přišlo bez varování velké krvácení, převoz sanitkou, odloučená placenta a boj o život mě a mého nenarozeného miminka. Fabiánek se narodil o 10 týdnů dříve, menší, bez dozrálých plic, ale zdravý. Svitla naděje!

Bohužel jeho mozkové cévy porodní průběh nezvládly, popraskaly a krev zalila celou levou část mozku. Tohle se nedá léčit a ani operovat. Byli jsme naprosto nepřipravení a zmatení. Souhrnně se celkový stav syna vyvinul v hypotonickou dětskou mozkovou obrnu a těžkou mentální retardaci. Nevzdali jsme se.

Mimo návštěvy speciální školy jezdíme pravidelně na terapie po celé ČR. Bez nich a bez pomoci druhých lidí by syn zůstal zřejmě nehybným. Vše je finančně náročné a před námi teď stojí další investice.

Fabiánkovi dosloužil původní zdravotní kočárek a vybrali jsme mu proto nový. Kočárek je uzpůsobený jeho zdravotním potřebám a splňuje specifika bezpečnosti při jízdě. Pomůže nám také na dlouhých cestách, při nepřízni počasí či při výletech. 

Cesta malého bojovníka

Ze snů a představ o budoucnosti přišlo rychlé probuzení do reality, především při doporučení lékařů odložit syna do ústavu. Takhle tedy ne! První roky byly extrémně vysilující, jeho sestřička neměla ani 2 roky…

K větším pokrokům začalo docházet při stabilizaci epilepsie. Záchvaty totiž často způsobovaly vývojové návraty a znovu učení již zvládnutého. Poslední kontrola na EEG bohužel ukázala, po dvou letech klidu, opětovnou epileptickou aktivitu mozku. Fabiánek sám je velký bojovník a ruku v ruce s námi a péčí všech terapeutů dělá neustálé pokroky. Zatím sám nechodí, naučil se sedět, s oporou se postaví a udělá nějaký krok, nemluví, ale naučil se základy komunikace pomocí kartiček s obrázky. Miluje společnost, zvířátka, hry s míčem, koupání a jízdu na Lopedu.

Prosíme touto sbírkou o finanční pomoc, sami nejsme schopni tvořit rezervy a Fabiánek potřebuje nový zdravotní kočárek co nejdříve.

Moc vám touto cestou děkujeme!

Sbírku již podpořilo 39 dárců

1 500 Kč — Anonymní dárce před 11 hodinami

„Přejeme krásné zážitky z jízdy v kočárku :)“
500 Kč — Krčmovi před 12 hodinami

„Bůh nám požehnal, tak chceme požehnat i Vám! :)“
10 000 Kč — Teta Mája s rodinou včera

2 000 Kč — Anonymní dárce včera

200 Kč — Anonymní dárce včera

„Ať se to podaří a kočárek dobře slouží :) “
500 Kč — Ivana před 2 dny

2 112 Kč — Martin F před 2 dny

597 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

373 Kč — Georges před 2 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

Další běžící sbírky

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná  jako ostatní děti
66 %

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná jako ostatní děti

Na nový začátek pro samoživitelku Martu
56 %

Na nový začátek pro samoživitelku Martu

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna
77 %

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna