Požár vzal Kovalovým jejich domov

Troubky-Zdislavice / Sbírku organizuje Obec Troubky-Zdislavice

{}
0 %

Požár vzal Kovalovým jejich domov

Vybráno 85 578 Kč z 500 000 Kč
Zbývá -31 dnů
17 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. srpna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Byl pátek 30. června. Chystali jsme se oslavit krásná vysvědčení našich 3 dětí. Když jsme se dozvěděli, že v Troubkách-Zdislavicích hoří. To jsme ovšem netušili, že požár zasáhl dům mé tety a strejdy.

Strýc se snažil okamžitě oheň hasit sám, ale ten se šířil neskutečnou rychlostí a při hašení utrpěl polápeniny. Jeho volání o pomoc uslyšel kamarád, soused z vedlejšího domu. Ten nemeškal a běžel mu okamžitě na pomoc. Bohužel už nebylo v jejich silách dostat oheň pod kontrolu. Na místo zatím dorazily hasičské jednotky - profesionální i dobrovolní hasiči. Celkem se na zásahu podílelo 11 hasičských jednotek a patří jim naše velké poděkování. Strejdovi poskytli první pomoc, a poté ho převztali do péče záchranáři. Ti ho převezli k dalšímu ošetření do nemocnice.

Dokud člověk nezažije tu bezmoc, kdy stojíte a koukáte, jak vám hoří dům a vy nemůžete udělat NIC, ale vůbec NIC, a jen se modlíte, aby už byl konec, tak si to nedokáže představit.

Najednou vidíte tu neskutečnou souhru hasičů, jak nasazují vlastní život a snaží se, co jim síly stačí, aby vám zachránili dům, váš domov. A pak se konečně dozvídáte, že se oheň podařilo uhasit. Na jednu stranu vám padá obrovský kámen ze srdce! Přichází však další zoufalství, když vidíte, co oheň napáchal.

Dům vlastní naše rodina, kterou máme neskutečně rádi, a tak všichni v obci hledáme, jak jim pomoct, aby se mohli co nejdříve vrátit domů.

Strašně moc bychom chtěli touto cestou poprosit všechny dobré duše o podporu. Doba sice není jednoduchá, ale věříme ve zájemnost a sounážitost, kterou si rodina určitě zaslouží!

Díky všem.

Sbírku již podpořilo 50 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Dělat dobré věci pro dobré lidi, je moc důležité. “
777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Držte se.“
5 000 Kč — Orava jiri před 2 měsíci

2 000 Kč — Jana a Tonda Jr. před 2 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Držte se! “
3 000 Kč — Hlavinkovi před 2 měsíci

„Hánovi Troubky “
2 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci