Požár vzal Kovalovým jejich domov

Troubky-Zdislavice / Zbierku organizuje Obec Troubky-Zdislavice zc.manzes@jerdnoadarav

{}
0 %

Požár vzal Kovalovým jejich domov

Vybraných 85 578 Kč z 500 000 Kč
Zostáva -261 dní
17 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. august 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Byl pátek 30. června. Chystali jsme se oslavit krásná vysvědčení našich 3 dětí. Když jsme se dozvěděli, že v Troubkách-Zdislavicích hoří. To jsme ovšem netušili, že požár zasáhl dům mé tety a strejdy.

Strýc se snažil okamžitě oheň hasit sám, ale ten se šířil neskutečnou rychlostí a při hašení utrpěl polápeniny. Jeho volání o pomoc uslyšel kamarád, soused z vedlejšího domu. Ten nemeškal a běžel mu okamžitě na pomoc. Bohužel už nebylo v jejich silách dostat oheň pod kontrolu. Na místo zatím dorazily hasičské jednotky - profesionální i dobrovolní hasiči. Celkem se na zásahu podílelo 11 hasičských jednotek a patří jim naše velké poděkování. Strejdovi poskytli první pomoc, a poté ho převztali do péče záchranáři. Ti ho převezli k dalšímu ošetření do nemocnice.

Dokud člověk nezažije tu bezmoc, kdy stojíte a koukáte, jak vám hoří dům a vy nemůžete udělat NIC, ale vůbec NIC, a jen se modlíte, aby už byl konec, tak si to nedokáže představit.

Najednou vidíte tu neskutečnou souhru hasičů, jak nasazují vlastní život a snaží se, co jim síly stačí, aby vám zachránili dům, váš domov. A pak se konečně dozvídáte, že se oheň podařilo uhasit. Na jednu stranu vám padá obrovský kámen ze srdce! Přichází však další zoufalství, když vidíte, co oheň napáchal.

Dům vlastní naše rodina, kterou máme neskutečně rádi, a tak všichni v obci hledáme, jak jim pomoct, aby se mohli co nejdříve vrátit domů.

Strašně moc bychom chtěli touto cestou poprosit všechny dobré duše o podporu. Doba sice není jednoduchá, ale věříme ve zájemnost a sounážitost, kterou si rodina určitě zaslouží!

Díky všem.

Zbierku dosiaľ podporili 50 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

„Dělat dobré věci pro dobré lidi, je moc důležité. “
777 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

3 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držte se.“
5 000 Kč — Orava jiri pred rokom

2 000 Kč — Jana a Tonda Jr. pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držte se! “
3 000 Kč — Hlavinkovi pred rokom

„Hánovi Troubky “
2 000 Kč — Anonymný darca pred rokom