Postavme myslivce Filipa zase na nohy!

Kunvald / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Postavme myslivce Filipa zase na nohy!

0 %

Vybráno 1 563 806 Kč z 1 200 000 Kč
Zbývá -76 dnů
Sbírka byla ukončena 28. dubna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Život mého syna Filipa se otočil naruby, když v jeho 23 letech utrpěl při práci v lese úraz, který ho vážně znehybněl v nohou.

Můj syn, který měl vždycky obrovskou vášeň pro les a myslivost, se tak v prosinci ocitl v nezáviděníhodné situaci.

Nyní ho čeká dlouhá a náročná cesta k uzdravení.

Filip od útlého dětství miloval les a věnoval se všemu, co s ním souviselo. Vystudoval lesnickou akademii a následně začal studovat na Lesnické fakultě. Byl to silný a zdravý kluk plný života a optimismu.

Prosinec roku 2023 však obrátil jeho svět naruby, právě při práci v lese se mu stal těžký úraz, po kterém ochrnul na nohy. Filip statečně bojoval, a i přes nepříznivé prognózy se nevzdal naděje na uzdravení.

Nyní je Filip v rehabilitačním ústavu. Jeho největším snem je znovu se postavit na nohy a vrátit se do milovaného lesa. K tomu mu ale můžeme pomoci!

Jak sbírka pomůže?

Filip potřebuje intenzivní rehabilitaci, kompenzační pomůcky, úpravy domu a auto s ručním ovládáním. Celková částka na tyto úpravy se vyšplhá na 1 200 000 Kč.

I malý příspěvek může Filipovi výrazně usnadnit cestu k uzdravení a návratu do plnohodnotného života.

Dlouhá léta (6 volebních období) jsem pracovala jako neuvolněný místostarosta a Filip chtě nechtě byl vtažen i do dění na vsi a kdykoli bylo potřeba pomoci, byl tam se mnou nebo i sám.

Jeho práci vidím všude, kam se podívám.

Je to prostě kluk, který neumí zahálet.

Filip je lesník „provozák“, dřevař a myslivec srdcem i tělem.

Má vůli a vytrvalost svůj stav změnit a půjde-li to jen trochu, udělá všechno pro to, aby byl zase aktivní a mohl se věnovat profesi, kterou si vybral a bez které si jej ani já neumím představit.

Filipův boj po úrazu

Když ho hasiči vynášeli k sanitce, byla jsem už u toho. Večer ho operovali. Čekala ho ještě jedna operace, která však proběhla po dlouhých 12 dnech již na jiném pracovišti a byla velmi komplikovaná, neboť musela napravit předchozí zákrok. Myslím, že druhá operace mu zachránila život. Má za sebou několik týdnů na spinální jednotce a nyní je v rehabilitačním ústavu. Drží se a má v hlavě, že v září „jde na jelena“.

Prosíme, pomozte nám Filipovi splnit jeho sen! 

Poděkování

26. 04. 2024

Naši vážení dárci a podporovatelé,

bylo pro nás velmi těžké se odhodlat k vypsání sbírky. Tím vice jsme dojati, ohromeni a také trochu v rozpacích z té nečekané a obrovské vlny podpory, pomoci, empatie a pochopení, kterého se nám v tak krátké době dostalo.

Jak Filip, tak já s velkým díkem a úctou před Vámi všemi smekáme. Všechna Vaše slova povzbuzení a víry v dobrý konec, která jste především Filipovi, ale také mě věnovali, nás i v těžkých okamžicích, které nepochybně ještě přijdou, budou „držet na vodou“!

Nevzdáme to, neztrácíme naději. Budeme i dál bojovat, aby se Filip zase mohl vrátit do lesa.

Přáli bychom si, aby prestiž lesnické profese a všech, kteří v lese tvrdě pracují, kteří o les pečují a hospodaří v něm, byla tak vysoká, jak si nepochybně zaslouží a aby se všem, kterým se při práci v lese přihodí nějaký úraz, dostalo odpovídající a dostatečné lékařské a rehabilitační péče, která bude mít za cíl především uzdravit, vrátit do aktivního života a třeba postavit opět na nohy. Protože úrazy, ať jen lehké, nebo ty těžší, se při práci v lese stávají, jen si každý z nás, kteří v lese pracujeme, často myslí, že zrovna mě se to stát nemůže…

Děkujeme všem lesníkům a myslivcům, rodině, všem kunvaldským sousedům, bližším, či vzdálenějším, kteří Filipovi přispěli, našim přátelům a známým, spolužákům i všem těm, které nenechal náš příběh lhostejnými, ač je třeba neznáme.

Děkuji za pomoc, kterou mi poskytli a poskytují blízcí přátelé, rodina a nejbližší sousedé i při zajišťování některých běžných činností, na které mi někdy, díky časově náročným cestám za Filipem, nezbývá čas.

Určitě budete mít stejnou radost jako my, až se Filip zase postaví na nohy a věříme, i díky Vám, že se na ně postaví!

Děkujeme,

Jana a Filip              

Sbírku již podpořilo 706 dárců

„V září na jelena!“
500 Kč — Markéta a Radomír před 3 měsíci

1 000 Kč — Markéta a Marek před 3 měsíci

„Přeji brzké uzdravení.🙂“
777 Kč — Pepe bike před 3 měsíci

„Držíme palce“
5 000 Kč — Láďa a Lenka Půlpánovi před 3 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

1 750 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Vrať se brzy za námi “
8 100 Kč — Spolužáci před 3 měsíci

„ať se co nejdříve uzdraví!!“
2 112 Kč — Marek Štěpán před 3 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

500 Kč — Křivohlávková Daniela před 3 měsíci