Postavit se nemoci i na nohy: auto pro Andreu

Praha / Sbírku organizuje Ondřejka Stechr

{}
0 %

Postavit se nemoci i na nohy: auto pro Andreu

Vybráno 1 555 Kč z 495 000 Kč
Zbývá -479 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 03. června 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Říkají mi Andrea, je mi 48 let a od mých 17 let se stalo součástí mého života i autoimunitní onemocnění – roztroušená skleróza. Své omezení jsem se naučila kompenzovat a snažila jsem se o co největší možnou soběstačnost. Postupem času jsem se ale již neobešla bez invalidního vozíku, možnosti pohybu se u mě značně zhoršovaly.

I přesto všechno jsem ale žila aktivním a plnohodnotným rodinným životem až do dne, kdy při tragické nehodě zahynul můj muž i dcerka.

Náhle se mě zmocnily pocity, že můj život bez nich ztratil smysl...neviděla jsem důvod, proč dál být. Zpět k životu mě ale přivedla má práce s dětmi – rozhodla jsem se dělat to, co mě skutečně vždy bavilo – tím je malování a výtvarná tvorba. Moje kurzy se rozrostly ve výtvarné sdružení, které dnes čítá přes 150 dětí a mládeže.

Aktuálně se nebojím překonávat výzvy, které mi život přináší, i když jsem pohybově velmi omezena. Když vidím radost v očích dětí při malování v kurzech a já sama zde mám také prostor k seberealizaci, je to pro mě skutečnou motivací pokračovat dál a nikdy nic nevzdávat. Vidím, že mám životu co nabídnout a stejně tak on mně. Nemyslím pak na bolestnou minulost a žiji přítomným okamžikem.

V roce 2021 mi lékaři nabídli poslední možnou léčbu a já věřím, že i mým pozitivním přístupem k životu se má nemoc stabilizuje.

Věřím, že kombinace pozitivní mysli, rehabilitace a dalších cvičení mi dokážou pomoci se nemoci postavit. Vybraný obnos z této sbírky bych ráda využila na zakoupení repasovaného spolehlivého a prostorného vozu, který mi poskytne dostatek místa na mé kompenzační pomůcky, elektrický invalidní vozík, hole a další… pomůže mi nejen při cestách na rehabilitace.

Znamenat to pro mě bude větší soběstačnost, samostatnost i potřebnou mobilitu. Nyní se nedokážu obejít bez asistenčních služeb (nákupy, cesty do práce, návštěvy lékaře aj.). Obracím se na Vás s prosbou a vírou v můj sen – sen o samostatnosti. Příspěvek na pořízení vozu mi byl státem odmítnut, jelikož ještě neuplynula doba od poskytnutí předešlého příspěvku (7 let). Na původním voze byla ale vyčíslena totální škoda a auto bylo zlikvidováno.

Těším se, až budu moci své děti z kurzů vzít třeba do plenéru malovat, myšlenkami jdu stále kupředu a plánuji program na letní tábor. Můj život má smysl.

Děkuji všem za podporu, nesmírně si jí vážím a je pro mě dalším pohonem.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„hodně štěstí 🤍 jste jednička! “
555 Kč — Kate před 2 lety

„Srdcem a láskou překonáš vše.“
1 000 Kč — Josef Březina před 2 lety