Poslední šance pro Arona

Praha 4 / Sbírku organizuje Oksana Pavelko

{}
0 %

Poslední šance pro Arona

Vybráno 13 594 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -195 dnů
34 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 14. března 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Oksana a s Aronem jsme nerozlučná dvojka. Před 2 lety si ale můj milovaný pes Aron utrhl vaz na pravé zadní noze. Byl odoperován a mysleli jsme si, že to tím skončilo. Jenže ono to teprve začalo. Po 10 dnech, když Aronovi sundali sádru se ukázalo, že tam má tekutinu. Ihned se udělal odběr a po 7 dnech přišla hrozná zpráva, Aronek trpěl multirezistentním stafylokokem.

Nebyla jiná možnost než jít do léčby s chloramfenikolem, který devastuje tělo. Pejsek se moc klepal a blil, ale je to můj bojovník a vše vydržel.

3 měsíce jsme dělali pravidelně rentgeny a pan doktor mi dával naději, že bude lépe a důležité je, že v kloubu tu infekce nemáme.

Pak měl jít na vyndání šroubů z kosti, operace trvala déle, a nakonec mi pan doktor zatelefonoval a nabídl rovnou eutanazii. Prý něco takového ještě ve své praxi nikdy neviděl. Kost tam nebyla. Kus kosti úplně vyhnil a rentgen to vůbec neukázal.

Když jsem ale viděla, jak se Aron strašně snaží, tak jsem s eutanázií nesouhlasila a u pana doktora dostal konstrukci, která vypadala hrozně a začalo peklo pro mě i pro pejska.

Vyplachování, převazování, dezinfekce, sádry, rentgeny, problémy s žaludkem kvůli ATB. 

Pak následovala další operace, kdy lékař vyndal napoprvé všechny 3 šrouby a Aronek dostal štep z prasátka cca 5 cm. Bylo mi řečeno, že tělo nemusí kost přijmout, ale stal se zázrak. Pejskovo tělo kost přijalo. Hned z té nohy přestalo téct a skončily výplachy. A začala rehabilitace. Kost postupně posilovala, chůze se začala lepšit.

Pan doktor si natáčel Aronka a dával přednášky i v zahraničí.

Ale v srpnu 2022 se bohužel ta infekce dostala do druhé nohy. Takže to zase začalo. Testy, rentgeny, nový experimentální lék, ale tentokrát nám nic nepomáhá.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na léčbu a rehabilitace pro Arona.

Mám moc ráda svého miláčka a nejsem sama. Má ho rád i syn sousedky, který má vývojovou vadu. Árón ho vodí do školky a vyzvedává, proto prosím všechny, kdo mi rozumí, pomozte mi, aby byl Aron se mnou ještě nějakou dobu.
Sbírku již podpořilo 26 dárců

2 112 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„držím palce ať se podaří“
2 112 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

499 Kč — Lenka před 8 měsíci

777 Kč — Dlabaja s.r.o. před 8 měsíci

„Pro zdraví Arona a radost naše Oksane.. Melantrich XII“
300 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci