Pomůžeme mamince Kristýně vybudovat centrum Svět autismu

Chýně / Sbírku organizuje Svět autismu, z. s.

{}

Pomůžeme mamince Kristýně vybudovat centrum Svět autismu

0 %

Vybráno 9 072 Kč z 500 000 Kč
Zbývá -55 dnů
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Kristýna Benešová a s manželem společně vychováváme dceru Isabellku (4,5 roku). Isabellka má poruchu autistického spektra. Ukázala nám, jak koukat na svět jinýma očima, proto bychom rádi pomohli co nejvíce dětem a dalším osobám, které to opravdu potřebují.

Vybudováním našeho centra a jeho vybavením bychom mohli rodinám se specifickými potřebami nabídnou širokou škálu služeb na jednom místě.

Prosím pojďme společnými silami pomoci těmto osobám porozumět našemu světu a začlenit je do „normálního“ života!

Náš příběh

Isabellka se narodila jako zdravá holčička a do svých 15 měsíců byla naprosto v pořádku. Pak, ale nastal zlom a já jsem začala vidět změny v jejím vývoji.

Isabellka přestala používat slovíčka, která znala, přestala se mi koukat do očí a uzavřela se do svého světa. Bylo to pro nás těžké období, plné pláče, beznaděje a otázek co bude dál? V té chvíli mě právě podržel manžel, který říkal, že nyní nemůžeme zkoumat co se stalo a proč, ale musíme Isabellce nějak pomoci. Začali jsme shánět instituce, kde by nám odborníci malou diagnostikovali a poradili nám co dál... To se po několika dlouhých měsících povedlo a Isabellce byla diagnostikována porucha autistického spektra.

V současné době s Isabellkou docházíme na terapie, které jí posouvají dál a učí jí chápat více náš svět.

Všechny tyto aktivity, které jsou ale velmi časově i finančně náročné. Já jsem se během této doby začala velice aktivně vzdělávat v této oblasti poruch autistického spektra. Vzhledem k našim zkušenostem a díky Isabellce jsme se rozhodli po nějaké době založit spolek Svět autismu a vybudovat centrum pro děti a další osoby se specifickými potřebami.

Cílem našeho projektu je sdružování rodin dětí se specifickými potřebami, rozvoj těchto dětí a dalších osob v oblasti komunikace a socializace, společné i individuální aktivity, začleňování osob se specifickými potřebami na trh práce, centrum volného času (herna pro naše klienty) a další aktivity, které jsou více popsány na našich webových stránkách Svět autismu.

S manželem víme, jaké to je, a co všichni v podobné situaci zažívají. Proto bychom chtěli motivovat a inspirovat další takové rodiny, a provést je díky našemu projektu vším, čím si procházejí. Musíme si pomáhat!

Děkujeme, že do toho jdete s námi.

Sbírku již podpořilo 15 dárců

„Lucky you, lucky me“
120 Kč — Renata před 3 měsíci

100 Kč — Tera před 3 měsíci

3 000 Kč — Betka❤️ před rokem

„Držím palce, ať se vám to podaří😉“
1 000 Kč — Gabriela Jiroutová před rokem

„♥️🍀“
252 Kč — Jana Černá před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Zuzana Němečková před rokem

„Love is in the air…❤️“
500 Kč — Marketa Kloch před rokem

777 Kč — Dana K. před rokem

373 Kč — Veronika před rokem