Pomůžeme mamince Kristýně vybudovat centrum Svět autismu

Chýně / Sbírku organizuje Svět autismu, z. s.

{}
0 %

Pomůžeme mamince Kristýně vybudovat centrum Svět autismu

Vybráno 8 852 Kč z 500 000 Kč
Zbývá 276 dnů
2 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Kristýna Benešová a s manželem společně vychováváme dceru Isabellku (4,5 roku). Isabellka má poruchu autistického spektra. Ukázala nám, jak koukat na svět jinýma očima, proto bychom rádi pomohli co nejvíce dětem a dalším osobám, které to opravdu potřebují.

Vybudováním našeho centra a jeho vybavením bychom mohli rodinám se specifickými potřebami nabídnou širokou škálu služeb na jednom místě.

Prosím pojďme společnými silami pomoci těmto osobám porozumět našemu světu a začlenit je do „normálního“ života!

Náš příběh

Isabellka se narodila jako zdravá holčička a do svých 15 měsíců byla naprosto v pořádku. Pak, ale nastal zlom a já jsem začala vidět změny v jejím vývoji.

Isabellka přestala používat slovíčka, která znala, přestala se mi koukat do očí a uzavřela se do svého světa. Bylo to pro nás těžké období, plné pláče, beznaděje a otázek co bude dál? V té chvíli mě právě podržel manžel, který říkal, že nyní nemůžeme zkoumat co se stalo a proč, ale musíme Isabellce nějak pomoci. Začali jsme shánět instituce, kde by nám odborníci malou diagnostikovali a poradili nám co dál... To se po několika dlouhých měsících povedlo a Isabellce byla diagnostikována porucha autistického spektra.

V současné době s Isabellkou docházíme na terapie, které jí posouvají dál a učí jí chápat více náš svět.

Všechny tyto aktivity, které jsou ale velmi časově i finančně náročné. Já jsem se během této doby začala velice aktivně vzdělávat v této oblasti poruch autistického spektra. Vzhledem k našim zkušenostem a díky Isabellce jsme se rozhodli po nějaké době založit spolek Svět autismu a vybudovat centrum pro děti a další osoby se specifickými potřebami.

Cílem našeho projektu je sdružování rodin dětí se specifickými potřebami, rozvoj těchto dětí a dalších osob v oblasti komunikace a socializace, společné i individuální aktivity, začleňování osob se specifickými potřebami na trh práce, centrum volného času (herna pro naše klienty) a další aktivity, které jsou více popsány na našich webových stránkách Svět autismu.

S manželem víme, jaké to je, a co všichni v podobné situaci zažívají. Proto bychom chtěli motivovat a inspirovat další takové rodiny, a provést je díky našemu projektu vším, čím si procházejí. Musíme si pomáhat!

Děkujeme, že do toho jdete s námi.

Sbírku již podpořilo 13 dárců

3 000 Kč — Betka❤️ před 3 týdny

„Držím palce, ať se vám to podaří😉“
1 000 Kč — Gabriela Jiroutová před měsícem

„♥️🍀“
252 Kč — Jana Černá před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Zuzana Němečková před měsícem

„Love is in the air…❤️“
500 Kč — Marketa Kloch před měsícem

777 Kč — Dana K. před měsícem

373 Kč — Veronika před měsícem

200 Kč — Michal K. před měsícem

252 Kč — Daniel Koiš před měsícem