Pomozme rodině nemocného Fandy překlenout těžké období

Plzeňsko / Sbírku organizuje Šárka

{}

Pomozme rodině nemocného Fandy překlenout těžké období

0 %

Vybráno 17 860 Kč z 53 424 Kč
Zbývá 35 dnů
Sbírka byla ukončena 10. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Paní Šárka od narození pečuje o svého nyní sedmnáctiletého syna Fandu, kterému byl diagnostikován dětský autismus, těžká až hluboká mentální retardace a porucha pozornosti a aktivity.

Fanda rozumí pouze základním věcem, je neverbální, trpí záchvaty agresivity a po celý život bude vyžadovat celodenní péči a nepřetržitý dohled. Od roku 2020, kdy mu zemřel otec, je silně navázán na svoji matku, která mimo něj pečuje ještě o jeho nezletilou sestru. Fandovu už tak silnou vazbu na matku ještě posílilo úmrtí babičky v roce 2021.

Jak sbírka pomůže?

V září tohoto roku se paní Šárka obrátila s prosbou o pomoc na odborné sociální poradenství neziskové organizace Ledovec, z. s..

Ukončením školní docházky totiž byly Fandovi odebrány přídavky na děti a nešťastnou chybou úředníka jí byla pozastavena i výplata sirotčího důchodu.

Rodina se tak ze dne na den ocitla bez dostatečných finančních prostředků na zajištění základních životních potřeb jako jsou potraviny, hygienické prostředky, oblečení.

Vzhledem k tomu, že paní Šárka věnovala většinu svého života péči o Fandu, nemá žádné finanční úspory, se kterými by tuto nelehkou situaci překlenula.

Podporujeme rodinu v řešení její situace a zprostředkováváme rodině potravinovou a materiální pomoc. Protože ale rodina potřebuje i finanční podporu, rozhodli jsme se společně s paní Šárkou uspořádat finanční sbírku, která by celé rodině měla pomoci překlenout toto náročné období, než se situace ohledně sirotčího důchodu vyřeší.

Pevně věříme, že rodinu paní Šárky podpoříte v jejich aktuálně těžké situaci. Děkujeme vám.

Sbírku již podpořilo 14 dárců

„Hodně štěstí “
500 Kč — Sandra Němečková včera

„držím pěsti, ať vše zvládnete a je brzy lépe !“
252 Kč — Lukáš Silovský před týdnem

„Držím palce“
1 500 Kč — Olga Richterová před 3 týdny

2 112 Kč — Anonymní dárce před měsícem

10 000 Kč — Psychordinace Smrková s.r.o. před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Iveta Vacíková před měsícem

150 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

300 Kč — Anonymní dárce před měsícem