Pomozme rodině nemocného Fandy překlenout těžké období

Plzeňsko / Zbierku organizuje Šárka zc.cevodel@avokazels.anazuz

{}
0 %

Pomozme rodině nemocného Fandy překlenout těžké období

Vybraných 17 108 Kč z 53 424 Kč
Zostáva 43 dní
32 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 10. január 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Paní Šárka od narození pečuje o svého nyní sedmnáctiletého syna Fandu, kterému byl diagnostikován dětský autismus, těžká až hluboká mentální retardace a porucha pozornosti a aktivity.

Fanda rozumí pouze základním věcem, je neverbální, trpí záchvaty agresivity a po celý život bude vyžadovat celodenní péči a nepřetržitý dohled. Od roku 2020, kdy mu zemřel otec, je silně navázán na svoji matku, která mimo něj pečuje ještě o jeho nezletilou sestru. Fandovu už tak silnou vazbu na matku ještě posílilo úmrtí babičky v roce 2021.

Jak sbírka pomůže?

V září tohoto roku se paní Šárka obrátila s prosbou o pomoc na odborné sociální poradenství neziskové organizace Ledovec, z. s..

Ukončením školní docházky totiž byly Fandovi odebrány přídavky na děti a nešťastnou chybou úředníka jí byla pozastavena i výplata sirotčího důchodu.

Rodina se tak ze dne na den ocitla bez dostatečných finančních prostředků na zajištění základních životních potřeb jako jsou potraviny, hygienické prostředky, oblečení.

Vzhledem k tomu, že paní Šárka věnovala většinu svého života péči o Fandu, nemá žádné finanční úspory, se kterými by tuto nelehkou situaci překlenula.

Podporujeme rodinu v řešení její situace a zprostředkováváme rodině potravinovou a materiální pomoc. Protože ale rodina potřebuje i finanční podporu, rozhodli jsme se společně s paní Šárkou uspořádat finanční sbírku, která by celé rodině měla pomoci překlenout toto náročné období, než se situace ohledně sirotčího důchodu vyřeší.

Pevně věříme, že rodinu paní Šárky podpoříte v jejich aktuálně těžké situaci. Děkujeme vám.

Zbierku dosiaľ podporili 12 darcov

„Držím palce“
1 500 Kč — Olga Richterová pred 2 týždňami

2 112 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

10 000 Kč — Psychordinace Smrková s.r.o. pred 3 týždňami

373 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

500 Kč — Iveta Vacíková pred mesiacom

150 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

373 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

300 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

1 000 Kč — Ladislav Bečvář pred mesiacom

300 Kč — Anonymný darca pred mesiacom